افشای تخلفات در استان دیالی عراق توسط عضو پیشین حشدالشعبی

عضو جداشده حشدالشعبی: موارد تخلف و دستگیری‌ها در استان دیالی با پشتیبانی و آگاهی برخی از افسران و شخصیت‌های رسمی طرفدار نوری المالکی صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

موضوع فایل‌های لو رفته نوری المالکی، رهبر ائتلاف «دولت قانون» وابسته به ایران و سخنان تحریک‌آمیز فرقه‌گرایانه او که افکار عمومی عراق را تکان داد، اکنون با گفته‌های عضو سابق حشد الشعبی در مورد تخلفات رخ داده در استان دیالی در شرق بغداد تایید شد.

این عضو جداشده حشدالشعبی در تماس تلفنی با علی فاضل، روزنامه‌نگار عراقی که فایل‌های صوتی نوری المالکی را در ژوئن گذشته افشا کرد، گفت که در پی دستورات مربوط به نظارت بر مواضع ارتش و مخالفت با اجرای این دستورات از حشدالشعبی جدا شد.

وی همچنین موارد تخلف و دستگیری‌ها در استان دیالی را فاش کرد که به زعم او با پشتیبانی و آگاهی برخی از افسران و شخصیت‌های رسمی طرفدار نوری المالکی صورت می‌گیرد.

این در حالی است که «العربیه» نتوانست از درستی این اطلاعات و اتهامات اطمینان یابد.

لو رفتن فایل‌ صوتی و تصویری نوری المالکی در ژوئن گذشته که حاوی سخنان تحریک‌آمیز علیه مقتدی صدر و حامیانش بود، واکنش گسترده‌ای در افکار عمومی عراق داشت.

المالکی در این فایل‌‌ ضمن انتقاد از نیروهای امنیتی، از گروه‌های مسلح خواسته بود از ایران تبعیت کنند.

در این فایل المالکی، محمدالحلبوسی رئیس مجلس و علی سیستانی بلندپایه‌ترین مرجع تقلید شیعیان عراق را نیز هدف انتقادات خود قرار داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید