وزیر دفاع یمن: حوثی‌ها در بیش از 8 هزار مورد آتش‌بس را نقض کردند

محسن الداعری: نقض‌مکرر آتش‌بس از سوی حوثی‌ها نشان از عدم پایبندی این گروه و کارشکنی‌ آنها در روند تلاش‌های بین‌المللی برقراری صلح در یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپهبد محسن الداعری، وزیر دفاع یمن گفت شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران از زمان اجرایی شدن آتش‌بس بشردوستانه تحت حمایت سازمان ملل در اوایل ماه آوریل گذشته تاکنون در بیش از8 هزار مورد آتش‌بس اعلام شده را نقض کرده‌اند.

سپهبد الداعری سه‌شنبه 22 شهریور در دیدار با ژان ماری صفا، سفیر فرانسه در یمن تاکید کرد که «این نقض‌ها رد آشکار تعهد حوثی‌ها به آتش‌بس و کارشکنی در مسیر تلاش‌های بین‌المللی برای ایجاد صلح است».

وزیر دفاع یمن بر اهمیت همگرایی دیدگاه‌ها در ارتباط با مقابله با گروه‌های تروریستی و هم‌افزایی تلاش‌های بین‌المللی در حمایت از یمن در مقابله با چنین گروه‌هایی نظیر شبه‌نظامیان حوثی، القاعده و «داعش» تاکید کرد.

او همچنین بر پیشبرد تلاش‌های بین‌المللی به‌منظور حمایت از یمن در مقابله با این گروه‌های تروریستی و برقراری صلح دائمی و پایدار در این کشور تاکید کرد.

الداعری همچنین اهمیت فشار بر شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران جهت ملزم ساختن آنها به رعایت آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل و جلوگیری از نقض مکرر آن را یادآور شد.

وزیر دفاع یمن خاطرنشان کرد که نیروهای دولتی این کشور با پشتیبانی ائتلاف حمایت از دولت قانونی به رهبری سعودی، از صلح و امنیت بین‌المللی و امنیت کشتیرانی و تجارت جهانی که در معرض تهدید دائمی شبه‌نظامیان حوثی و حامیان آنها ایران و حزب‌الله لبنان است، دفاع می‌کنند.

بنا به این گزارش سفیر فرانسه در یمن نیز تاکید کرد که «جامعه بین‌المللی این نقض‌های حوثی‌ها را محکوم می‌کند و خواستار پایبندی به شروط آتش‌بس اعلام شده جهت دستیابی به صلح و ثبات در یمن است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید