ولی‌عهد سعودی و رئیس شورای اروپایی مسائل امنیت و انرژی را بررسی کردند

تحولات اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های انجام شده در این رابطه به‌منظور برقراری ثبات و امنیت در منطقه و جهان طی این دیدار بررسی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی و شارل میشل، رئیس شورای اروپایی درباره مسائل امنیت و انرژی گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» در دیدار ولی‌عهد سعودی و رئیس شورای اروپایی که سه‌شنبه 22 شهریور در کاخ السلام در شهر جده انجام شد، روابط تاریخی و همکاری‌های مشترک کنونی فی‌مابین سعودی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

محمد بن سلمان و شارل میشل در این دیدار علاوه بر بررسی روابط دوجانبه سعودی و اتحادیه اروپا موضوعاتی نظیر تحقق ثبات و امنیت در منطقه و جهان را بررسی کردند.

دو طرف همچنین به بررسی همکاری‌های‌ دوجانبه از جمله در زمینه‌های انرژی، محیط زیست و تغییرات آب و هوایی پرداختند.

در این دیدار همچنین تحولات اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های انجام شده در این رابطه به‌منظور برقراری ثبات و امنیت در منطقه و جهان بررسی شد.

خلال لقاء ولي العهد برئيس  المجلس الأوروبي .
خلال لقاء ولي العهد برئيس المجلس الأوروبي .

در این دیدار شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی، عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه و عضو شورای وزیران و فرستاده پادشاهی عربی سعودی در زمینه تغییرات اقلیمی و همچنین سعد العریفی، سفیر سعودی نزد اتحادیه اروپا و همچنین تعدادی از مسئولان بلندپایه از شورای اروپایی حضور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید