یک کارشناس امور ایران به معاونت رئیس نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در یمن منصوب شد

اینگر تانگبورن تاکنون چندین سمت دیپلماتیک از جمله آن معاون سفیر ایالات متحده در موریتانی و معاون دفتر بازرس کل در وزارت امور خارجه ایالات متحده را به عهده داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 22 شهریور «اینگر تانگبورن»، دیپلمات، استاد حقوق و کارشناس امور ایران، را به عنوان معاون جدید رئیس نمایندگی دیپلماتیک این کشور در یمن منصوب کرد.

تانگبورن به عنوان جانشین «کتی وستلی»، معاون پیشین رئیس هیئت دیپلماتیک ایالات متحده آمریکا در یمن منصوب شد.

سفارت آمریکا در یمن در توییتی در صفحه «توئیتر» خود از خانم «اینگر تانگبورن» که در تاریخ 25 اوت به عنوان معاون سفیر آمریکا در یمن منصوب شده، استقبال کرد.

«اینگر تانگبورن» پیش از این پست‌‌های دیپلماتیک بسیاری را بر عهده داشته است که آخرین آنها معاون سفیر ایالات متحده در موریتانی و معاونت دفتر بازرس کل در وزارت امور خارجه ایالات متحده بود.

بر اساس بیوگرافی ارائه شده از سوی سفارت آمریکا در یمن، تانگبورن پیش از این سمت معاونت بخش کنسولی سفارت آمریکا در شانگهای چین را نیز بر عهده داشت.

«تانگبورن» علاوه بر این سمت در نمایندگی دیپلماتیک کشورش در پایتخت‌ ترکمنستان و شهر اربیل، مرکز اقلیم کُردستان عراق مسئول گزارش‌های مربوط به امور ایران بوده است.

او همچنین مسئولیت امور کنسولی کشورش در سودان و نیز به عنوان دیپلمات در سفارتخانه‌های آمریکا در کشورهای اردن، آذربایجان، تونس، مصر و اورشلیم نیز مشغول به‌کار بوده است.

«تانگبورن» دارای مدرک لیسانس ادبیات و زبان فرانسه از دانشگاه واشنگتن، دکترای حقوق از دانشگاه مینه‌سوتا، و تحصیلات تکمیلی را در مؤسسه مطالعات سیاسی در پاریس به پایان رسانده است.

خانم «تانگبورن» پیش از پیوستن به وزارت امور خارجه آمریکا در سال 1997، به عنوان وکیل در خدمات حقوقی موسسه جهانی در بوستون، ماساچوست، متخصص در قانون پناهندگی و پناهندگان کار می‌کرد.

«تانگبورن» علاوه بر زبان مادری خود (انگلیسی) به شش زبان بین‌المللی تسلط کامل دارد و به زبان‌های عربی، فرانسوی، فارسی، روسی، اسپانیایی و چینی تسلط کامل دارد.

او در سیاتل، ایالت واشنگتن به دنیا آمده و دارای دو فرزند است که یکی پسر و دیگری دختر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size