موساد: هرگونه اقدام ایران علیه اسرائیلی‌ها را در خاک این کشور پاسخ خواهیم داد

دیوید بارنیا، رئیس موساد: امضای توافق هسته‌ای با ایران، باعث مصونیت این کشور مقابل عملیات موساد نخواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوید بارنیا، رئیس سازمان اطلاعاتی اسرائیل «موساد» در اظهاراتی گفت که امضای توافق هسته‌ای با ایران، باعث مصونیت این کشور مقابل عملیات موساد نخواهد شد.

بارنیا، دوشنبه، 21 شهریور، در اولین سخنرانی عمومی خود از زمان تصدی ریاست موساد، با این توضیح که این سازمان ده‌ها مورد تلاش‌ اخیر ایران برای هدف قرار دادن اسرائیلی‌ها را خنثی کرده، تاکید کرد، «ایران، در صورت اقدام علیه شهروندان اسرائیلی، پاسخ دردناک تل‌آویو را در داخل خاک خود دریافت خواهد کرد.»

او در سخنان خود به جلوگیری از کشتار اسرائیلی‌ها توسط 3 هسته تروریستی ایران در ترکیه و خنثی کردن حملات دیگر علیه بازرگانان و دیپلمات‌ها در قبرس، کلمبیا و بسیاری از نقاط دیگر اشاره کرد.

به گفته بارنیا «تا زمانی که جهان واکنشی مناسب به اقدامات تروریستی ایران نشان دهد، تهران به این روش ادامه خواهد داد که از سویی با آمریکایی‌ها مذاکره می‌کند و همزمان می‌کوشد آمریکایی‌ها را در خاک ایالات متحده ترور کند.»

به گزارش «جورزالم پست» بارنیا افزود: «با امضای توافق هسته‌ای، ایران از مبالغ هنگفتی برخوردار خواهد شد و هیچ محدودیتی برای تروریسم این کشور وجود نخواهد داشت.»

تشدید تنش هسته‌ای

به گفته بارنیا، تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد مراکز غنی‌سازی اورانیوم را به‌رغم خواسته ایران، نمی‌توان متوقف کرد چرا که این کار تنها به تشدید تنش هسته‌ای منجر خواهد شد.

او افزود: «اگر نیروهای نیابتی ایران دست به اقدامی علیه ما بزنند ما مستقیما آنها را هدف قرار خواهیم داد.»

تهدید علیه شهروندان اسرائیل

اسرائیل در ژوئن گذشته، ماموران ایرانی را به برنامه ریزی برای هدف قرار دادن شهروندانش در ترکیه متهم کرد.

در آن زمان، پلیس ترکیه یک هسته متشکل از 5 ایرانی که قصد ربودن و هدف قرار دادن اسرائیلی‌ها را در استانبول داشتند، دستگیر کرد.

تل‌آویو پس از رصد تهدیدهای غیر قابل تردید مبنی بر توطئه عوامل ایران برای کشتن یا ربودن اسرائیلی‌ها، به ویژه پس از تشدید تنش با تهران و طرح اتهاماتی علیه تل‌آویو درخصوص اجرای عملیات ترور و خرابکاری در خاک ایران، از شهروندان اسرائیلی خواست تا هوشیاری و احتیاط را رعایت کنند.

ایران در ماه‌های گذشته، شاهد کشته‌شدن شماری از افسران سپاه و کارکنان در عرصه هسته‌ای بود و اسرائیل را در این رابطه متهم کرد اما تل‌آویو طبق رویه معمول خود، سکوت اختیار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید