سعودی «حملات تروریستی سایبری» علیه آلبانی را محکوم کرد

وزارت خارجه سعودی حمایت پادشاهی عربی سعودی از آلبانی و همبستگی با این کشور در اقدامات اتخاذ شده برای محافظت از امنیت سایبری آن را مورد تاکید قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی جمعه 18 شهریور اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی «حملات تروریستی سایبری» صورت گرفته علیه آلبانی که ساختارهای زیربنایی دیجیتال این کشور را هدف قرار داده است را محکوم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» پادشاهی عربی سعودی ضمن اعلام حمایت از آلبانی، با این کشور در اقداماتی که برای محافظت از امنیت سایبری خود اتخاذ کرده، ابراز همبستگی کرد.

در این راستا ریاض بر اهمیت تقویت و هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی با هدف محافظت از امنیت فضای سایبری و همچنین توسعه توانمندی‌های تخصصی لازم برای تضمین تداوم تلاش‌ها در مبارزه با تهدیدات سایبری و اتخاذ تدابیر قاطعانه جهت مبارزه با چنین تهدیداتی تاکید کرد.

شایان ذکر است که کشور آلبانی اخیرا در معرض حملات سایبری قرار گرفته و دولت‌های واشینگتن، لندن و تیرانا در این رابطه ایران را مسئول دانستند.

در واکنش به این حملات سایبری، دولت آلبانی ضمن قطع روابط دیپلماتیک خود با تهران، ایران را مسئول حملات سایبری دانست که در ژوئیه گذشته ساختارهای دیجیتال این کشور را هدف قرار داده بود.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو»، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا نیز ضمن اعلام حمایت از آلبانی و محکوم کردن حملات سایبری ایران علیه این کشور، تاکید کردند که تهران را به‌دلیل انجام چنین حملاتی مجازات خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید