درگیری نیروهای سوریه دموکراتیک و «داعش» در اردوگاه الهول 3 کشته بر جای گذاشت

درگیری میان دو طرف هنگامی رخ داد که گروهی از عناصر گروه داعش با لباس مبدل زنانه سعی برای فرار از اردوگاه الهول سعی می‌کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای سوریه دموکراتیک پنج‌شنبه 17 شهریور از کشته شدن دو تن از اعضای خود در جریان درگیری با اعضای یک هسته مسلح وابسته به داعش که قصد فرار از اردوگاه «الهول» در شمال شرق سوریه را داشتند، خبر داد.

اردوگاه «الهول» در دورافتاده‌ترین بخش از استان الحسکه واقع است و حدود 56 هزار نفر را در خود جای داده که اغلب این افراد شهروندان عراقی هستند.
این اردوگاه هر از چند گاهی شاهد حوادث امنیتی از جمله عملیات فرار، حمله به نگهبانان یا کارکنان امدادرسانی بشردوستانه، یا قتل‌هایی بین ساکنان اردوگاه است.

نیروهای سوریه دموکراتیک که بخش اصلی آنها را جنگجویان کُرد مورد حمایت آمریکا تشکیل می‌دهند، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گزارش داد که دو تن از اعضای آنها به دلیل جراحات وارده در جریان درگیری با یک هسته مسلح وابسته به داعش در اردوگاه الهول کشته شدند.

بر اساس این بیانیه درگیری میان داعش و نیروهای سوریه دمکراتیک زمانی رخ داد که دو زن و پنج مرد با لباس مبدل زنانه از اردوگاه الهول سعی در فرار داشتند. پس از محاصره این گروه، اعضای آن با نیروهای سوریه دمکراتیک به تبادل آتش پرداختند.

در جریان این درگیری یکی از اعضای گروه داعش کشته و شش نفر دیگر دستگیر شدند.

نیروهای سوریه دموکراتیک دو هفته پیش و به‌دنبال افزایش تنش و حملات در داخل اردوگاه الهول، عملیاتی امنیتی را در داخل این اردوگاه آغاز کردند.

ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا برای مبارزه با داعش چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این عملیات امنیتی منجر به دستگیری ده‌ها تن از عناصر داعش در داخل این اردوگاه و انهدام شبکه‌های اصلی آن شده است.

گروه داعش در تابستان 2014 با هجوم گسترده‌ای مناطق وسیعی را در سوریه و عراق به کنترل خود درآورد. این گروه در مارس 2019 توسط ائتلاف بین‌المللی و نیروهای سوریه دموکراتیک در پی به کنترل درآمدن آخرین پایگاه‌های آن در شهر الباغوز شکست خورد. همچنین ایالات متحده آمریکا با انجام عملیات‌های ویژه‌ای در خاک کشورهای عراق و سوریه تاکنون موفق شده سرکرده‌های این گروه از جمله ابوبکر البغدادی را هدف قرار دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید