آمریکا: حوثی‌ها اقدامات تضعیف‌کننده آتش‌بس را متوقف کنند

فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به‌منظور ترغیب طرف‌های یمنی به تداوم آتش‌بس و از سرگیری رایزنی‌های پیش‌رو از پنج‌شنبه به کشورهای امارات، سعودی و عمان سفر کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا جمعه 17 شهریور نسبت به اقدامات اخیر حوثی‌ها که آتش‌بس سازمان ملل در یمن را تضعیف و منافع مردم یمن را تهدید می‌کند، ابراز نگرانی کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از حوثی‌ها خواست تا اقداماتی که باعث تضعیف آتش‌بس می‌شود را متوقف کنند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از حوثی‌ها خواست به اجرای مفاد آتش‌بس مورد حمایت سازمان ملل که پیشتر بر سر آن توافق کرده‌اند، پایبند شوند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه این کشور در امور یمن در چارچوب دور جدیدی از رایزنی‌ها از روز پنج‌شنبه سفرهای خود به کشورهای امارات، سعودی و سلطنت عمان را آغاز کرده تا درباره تداوم آتش‌بس و تحولات یمن گفت‌وگو کند.

این وزارتخانه همچنین تصریح کرد که سفر لیندرکینگ با هدف ترغیب طرف‌های یمنی به از سرگیری مذاکرات به سرپرستی سازمان ملل که قرار است در سه هفته آینده آغاز شود، انجام می‌شود.

وزارت امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که تداوم و گسترش آتش‌بس منافع ملموس را برای همه یمنی‌ها افزایش می‌دهد و پیشرفت‌های ضروری در پرداخت حقوق کارمندان دولت و فرصت‌هایی را برای توسعه مقصدهای پروازی و بازگشایی جاده‌ها فراهم می‌کند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید