اسرائیل برای دومین بار طی یک هفته فرودگاه حلب را بمباران کرد

حملات موشکی اسرائیل به فرودگاه حلب همزمان با از سرگیری پروازهای ایرانی برای انتقال محموله‌های تسلیحات به سوریه انجام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های رژیم سوریه شامگاه سه‌شنبه 15 شهریور از حمله اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی شهر حلب و تعطیلی خدمات پروازی در این تاسیسات فرودگاهی خبر دادند.

پیش از آن رسانه‌های سوری گزارش دادند که صدای انفجارهای مهیبی در آسمان حلب در شمال این کشور شنیده شده است.

طبق این گزارش‌ها در این حملات که منجر به وارد آمدن خسارت‌های مادی و از کار افتادن فرودگاه حلب شده، تعدادی از موشک‌ها از سمت دریای مدیترانه در غرب شهر لاذقیه سوریه به سوی این فرودگاه شلیک شده و همزمان با آن صدای انفجارهایی در شمال غرب استان لاذقیه نیز شنیده شده است.

در همین راستا رژیم سوریه از واکنش سامانه پدافند هوایی این کشور به این حملات موشکی و سرنگونی چندین موشک اسرائیلی خبر داد.

به گفته منابع «العربیه» اسرائیل در حمله به فرودگاه حلب از جنگنده‌های پیشرفته F-35 استفاده کرده و همزمان با آن سطح هشدار را در مرزهای خود با سوریه و لبنان افزایش داده است.

طبق این منابع حملات موشکی اسرائیل به فرودگاه حلب همزمان با از سرگیری پروازهای ایرانی برای انتقال محموله‌های تسلیحات سپاه پاسداران ایران به سوریه، تکرار می‌شود.

چهار موشک

این دومین بار در کمتر از یک هفته است که اسرائیل فرودگاه حلب را به شدت هدف حملات موشکی قرار می‌دهد.

در 31 اوت اسرائیل با 4 موشک محوطه و انبارهای فرودگاه بین‌المللی حلب و تاسیسات نظامی که در مجاورت آن قرار دارند را بمباران کرد.

منابع اسرائیلی پیش‌تر هدف از انجام این قبیل حملات را جلوگیری از فرود هواپیماهای باری حامل محموله‌های سلاح سپاه پاسداران ایران در سوریه اعلام کرده بودند.

این حملات موشکی منجر به آتش‌سوزی و شنیدن انفجارهای شدیدی شد که احتمالا در زاغه‌های موشکی ایران در سوریه بوده است.

پس از آن اسرائیل پایگاه‌های نظامی محل استقرار شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در حومه دمشق را هدف قرار داده بود که طی این حمله یک نفر کشته و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در همین حال دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه موفق شد یک موشک را قبل از رسیدن به هدف ساقط کند.

شدیدترین حملات اسرائیل به شبه‌نظامیان ایران

بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، در 25 اوت گذشته، مجموعه‌ای از حملات اسرائیل از جمله شدیدترین آنها سایت‌های شبه‌نظامیان ایرانی در مجاورت شهرهای حماه و طرطوس (مرکزی و غربی) را هدف قرار دادند که طی این حملات خسارت‌های جانی سنگینی بر شبه‌نظامیان وابسته به ایران وارد شد.

از زمان آغاز جنگ در سوریه در سال 2011، تل‌آویو صدها حمله هوایی علیه همسایه شمالی خود انجام داده است که اغلب این حملات مواضع شبه‌نظامیان ایرانی و حزب‌الله لبنان را هدف قرار داده است.

اسرائیل به ندرت انجام حملات در سوریه را تایید می‌کند، اما بارها تاکید کرده که به مقابله با آن‌چه تلاش‌های ایران برای تثبیت حضور نظامی خود در سوریه توصیف می‌کند، ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید