شورای وزیران سعودی بر حمایت مجدد ریاض از امنیت و ثبات عراق تاکید کرد

سعودی از هر تدابیری در جهت تضمین امنیت و ثبات عراق و حفظ توانایی‌ها و دستاوردهای مردم این کشور ابراز حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی بار دیگر بر حمایت این کشور از امنیت و ثبات در عراق تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، شورای وزیران این پادشاهی طی جلسه‌ روز سه‌شنبه 15 شهریور خود که به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور برگزار شد، بار دیگر حمایت ریاض از ثبات و امنیت در عراق را مورد تاکید قرار داد.

طبق این گزارش، ملک سلمان در ابتدای این جلسه، شورای وزیران سعودی را از محتوای نامه شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین مطلع ساخت که در آن ضمن پرداختن به راهکارهای پیشبرد و تقویت روابط دوجانبه مستحکم و رو به توسعه‌ای که پکن و ریاض و ملت‌های دو کشور را به هم پیوند می‌دهد، بر تقویت این روابط در همه سطح‌ها و زمینه‌های مختلف تاکید کرده است.

حمایت از امنیت و ثبات در عراق

در پایان جلسه شورای وزیران، عصام بن سعد بن سعید، وزیر کشور، عضو این شورا و سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی با اشاره به این‌که شورای وزیران آخرین تحولات منطقه و جهان را دنبال می‌کند، بر حمایت ریاض از هر تدابیری که امنیت و ثبات عراق را تضمین و توانایی‌ها و دستاوردهای مردم آن را حفظ می‌کند، تاکید کرد.

شورای وزیران همچنین به بررسی کلیات گفت‌وگوها و جلساتی پرداخت که در چند روز گذشته بین مقامات پادشاهی عربی سعودی و تعدادی از کشورها، سازمان‌ها و گروه‌های بین المللی برای پیشبرد روابط به سوی افق‌های گسترده‌تر، خدمت به آرمان‌های مشترک و افزایش اثربخشی اقدام جمعی و منطقه‌ای انجام شده است.

این شورا همچنین مشارکت سعودی در نشست‌های وزیران گروه 20 که در شهر بالی اندونزی برگزار شده است، را مورد بررسی قرار داده و بر تلاش‌های ریاض برای تسریع رشد اقتصاد دیجیتال، فناوری و نوآوری و پر کردن شکاف دیجیتالی از طریق ابتکارات راهبردی تاکید کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین بر ضرورت تداوم پروژه‌های تقویت روابط و همکاری با دیگر کشورهای جهان با هدف آموزش در سطح محلی و بین‌المللی که موتور محرکه اصلی توسعه و یکی از حقوق اساسی همگانی است، تاکید کرد.

تهدیدات تروریستی فرامرزی

شورای وزیران سعودی همچنین بر موضع پادشاهی عربی سعودی در نشست «ARIA» در مقر شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، مبنی بر این‌که گسترش تهدیدات تروریستی فرامرزی مستلزم واکنش سریع و همه‌جانبه جامعه بین‌المللی است، تاکید کرد.

این شورا با بیان این‌که تهدیدات شبکه‌های تروریستی فرامرزی غیرنظامیان، تاسیسات حیاتی، منابع انرژی و ثبات اقتصاد جهان را هدف قرار می‌دهد، بر ضرورت مقابله جمعی و همگانی با این پدیده خطرناک تاکید کرد.

مبارزه با موادمخدر

شورای وزیران سعودی همچنین نظارت‌های امنیتی برای مبارزه با شبکه‌های قاچاق، فروش و ترویج مواد مخدر و در این راستای کمک اداره‌کل مبارزه با مواد مخدر با هماهنگی سازمان زکات، مالیات و گمرک که به جلوگیری از قاچاق نزدیک به 47 میلیون قرص آمفتامین انجامیده است را تحسین کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید