کشته‌شدن جوان فلسطینی در درگیری با ارتش اسرائیل در جنین

100 خودروی نظامی اسرائیلی با یک بولدوزر، به عنوان بخشی از عملیات موسوم به «شکستن امواج»، از چندین محور به شهر جنین حمله کرده و ورودی‌های آن را بستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در درگیری شامگاه دوشنبه 14 شهریور، میان فلسطینی‌ها و نیروهای اسرائیلی در شهر جنین در شمال کرانه باختری، یک جوان فلسطینی کشته و 7 نفر زخمی شدند.

خبرگزاری فلسطین (وفا) به نقل از وسام بکر، رئیس بیمارستان جنین، سحرگاه سه‌شنبه 15 شهریوراز کشته‌شدن محمد موسی محمد سباعنه 29 ساله و زخمی‌شدن هفت تن دیگر به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی خبر داد و اعلام کرد که حال یکی از زخمی‌ها وخیم است.

به اساس این گزارش، 100 خودروی نظامی اسرائیلی، با یک بولدوزر، به‌عنوان بخشی از عملیات موسوم به «شکستن امواج»، از چندین محور به شهر جنین یورش برده و ورودی‌های آن را بستند.

نیروهای اسرائیلی در این عملیات در شماری از مناطق جنین انتشار یافته و تک تیراندازهای خود را بر پشت بام برخی از ساختمان‌های بلند مستقر کردند.

نیروهای اشغالگر اسرائیلی، همچنین با محاصره ساختمانی در بخش شرقی جنین، ساکنان آن شامل کودکان و زنان را مجبور به ترک آپارتمان خود کردند و آنها را در فضای باز بازداشت کردند.

در چنین شرایطی بود که درگیری میان جوانان و نیروهای اشغالگر در چند نقطه از شهر رخ داد که در نتیجه آن هفت غیرنظامی با گلوله جنگی زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم شده است.

در میان مصدومان، یک دختر از ناحیه فک و دو مرد جوان از ناحیه پا و فرد دیگری در اثر اصابت ترکش به سرش زخمی شدند.

به گزارش شبکه اسرائیلی «کان»، ارتش در حال تخریب خانه رعد حازم، در جنین است که پنج ماه پیش در عملیات تیراندازی در تل آویو، 3 شهرک‌نشین را کشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید