سعودی «حمله تروریستی ناجوانمردانه» به سفارت روسیه در کابل را محکوم کرد

وزارت امور خارجه سعودی بار دیگر بر حمایت ریاض از همه تلاش‌های بین‌المللی برای ریشه‌کنی تروریسم و افراط‌گرایی در همه اشکال و جلوه‌های این پدیده و خشکاندن منابع مالی آن تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 14 شهریور حمله «تروریستی ناجوانمردانه» به سفارت روسیه در کابل، پایتخت افغانستان که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم شد را به شدت محکوم کرد.

این وزارتخانه در بیانیه خود با اعلام این‌که پادشاهی عربی سعودی خود با هر گونه اقدامات تروریستی که افراد بی‌گناه و نمایندگی‌های دیپلماتیک را هدف قرار می‌دهد، مخالفت است بر حمایت ریاض از همه تلاش‌های بین‌المللی گسترده با هدف نابودی تروریسم و افراط‌گرایی در همه اشکال و جلوه‌های این پدیده و خشکاندن منابع مالی آن تاکید کرد.

وزارت امور خارجه سعودی در این بیانیه ضمن تسلیت، صمیمانه با خانواده‌های قربانیان و دولت و مردم فدراسیون روسیه ابراز همدردی کرده و برای همه مجروحان این حادثه شفای عاجل آرزو کرد.

بیانیه وزارت خارجه سعودی پس از آن صادر شد که دو کارمند سفارت روسیه در کابل و چهار شهروند افغانستانی دوشنبه در پی یک حمله انتحاری که در کنار ساختمان این سفارتخانه به‌وقوع پیوست، کشته شدند.

این اولین حمله پس از بازگشت گروه طالبان در اوت 2021 به قدرت در افغانستان است که علیه یک نمایندگی دیپلماتیک در کابل انجام می‌شود.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ساعت 10:50 صبح، یک جنگجوی ناشناس یک وسیله انفجاری را در مجاورت سفارت روسیه در کابل منفجر کرد. در این حمله دو کارمند نمایندگی دیپلماتیک کشته شدند.

عبدالنافی تاکور، سخنگوی وزارت داخله افغانستان در توییتی کشته شدن دو کارمند سفارت روسیه را تایید کرد.

وی افزود که چهار غیرنظامی کشته و تعدادی نیز زخمی شده‌اند.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها شاخه خراسان گروه «داعش» مسئولیت حمله انتحاری به سفارت روسیه در کابل را بر عهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید