350 شبه‌نظامی حوثی در زمان آتش‌بس دوره‌های آموزشی سپاه پاسداران را طی کردند

سپاه پاسداران نقل و انتقال عوامل حوثی میان تهران و شمال یمن را سازماندهی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نزدیک به 350 شبه‌نظامی حوثی از آوریل گذشته با آغاز آتش‌بس در یمن به سرپرستی سازمان ملل، برای طی کردن «دوره‌های آموزشی» پرتاب پهپاد، قاچاق تسلیحات، حمله به کشتی‌ها و جنگ‌های چریکی راهی تهران شدند.

وبگاه خبری «نیوزیمن» به نقل از منابع «ویژه» در این رابطه نوشت که سپاه پاسداران، سازماندهی انتقال و بازگردادن عوامل حوثی میان تهران و شمال یمن را بر عهده دارد.

این منابع تاکید کردند که جدیدترین گروه حوثی‌های آموزش‌دیده هفته گذشته به شمال یمن بازگشتند که دوره‌های آموزشی در زمینه‌های نظامی و امنیتی را زیر نظر فرماندهان سپاه پاسداران طی کرده بودند.

به گفته این منابع، برنامه بخش نظامی این دوره‌ها، آموزش پرتاب پهپادها و موشک‌های بالستیک، قاچاق تسلیحات، هدف قرار دادن کشتی‌ها و همچنین جنگ‌های چریکی و عملیات ترور را شامل شد و برخی از مربی‌های سپاه پاسداران که بر این آموزش‌ها نظارت داشتند، در جنگ‌های چریکی در عراق و سوریه مشارکت کرده بودند.

منابع مزبور به نقل از عوامل آموزش‌دیده حوثی افزودند که دوره‌های امنیتی بر محور سرکوب، تشدید سانسور و پیگرد همه عوامل سیاسی، امنیتی یا نظامی مخالف با شبه‌نظامیان حوثی در مناطق زیر کنترل آنها قرار داشت.

در این دوره‌ها کیفیت استفاده از فناوری‌های ارتباطات در سانسور، پیگرد و جاسوسی و همچنین سازوکار برخورد امنیتی در عرصه رسانه با بحران‌های فراروی حوثی‌ها آموزش داده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید