اعلام حمایت چین از برگزاری اکسپو 2030 در سعودی

معاون وزیر خارجه سعودی و سفیر چین در ریاض علاوه بر تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل دارای اهتمام مشترک، روابط دوجانبه فی‌مابین دو کشور دوست و راهکارهای تقویت آن در زمینه‌های مختلف را بررسی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در نامه‌ای به ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، حمایت پکن از میزبانی ریاض برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی اکسپو 2030 را ابراز داشت.

به گزارش «العربیه» رئیس جمهوری چین در نامه‌ خود به پادشاه سعودی ضمن پرداختن به راهکارهای پیشبرد و تقویت روابط دوجانبه مستحکم و رو به توسعه‌ای که پکن و ریاض و ملت‌های دو کشور را به هم پیوند می‌دهد، بر تقویت این روابط در همه سطح‌ها و زمینه‌های مختلف تاکید کرده است.

شی جین پینگ در نامه به ملک سلمان همچنین حمایت پکن از میزبانی سعودی برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی اکسپو 2030 در شهر ریاض را اعلام کرده است.

این نامه رئیس جمهوری چین را به نمایندگی از شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی، ولید بن عبدالکریم الخریجی، معاون وزیر خارجه سعودی در مقر وزارت خارجه این پادشاهی ضمن استقبال از چن وی چینگ، سفیر جمهوری خلق چین در ریاض، دریافت کرده است.

در این دیدار علاوه بر تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل دارای اهتمام مشترک، روابط دوجانبه میان دو کشور دوست بررسی و راهکارهای تقویت آن در زمینه‌های مختلف بررسی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید