یمن: سکوت بین‌المللی مقابل تجاوزهای حوثی‌ها چراغ سبز به آن‌ها است

وزیر اطلاع‌رسانی یمن جامعه بین‌المللی را به تامین حمایت واقعی از دولت یمن و اعمال فشار جدی بر شبه‌نظامیان حوثی دعوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن در اظهاراتی گفت که سکوت بین‌المللی در قبال تجاوزهای حوثی‌ها، چراغ سبزی برای تداوم تنش‌آفرینی بیشتر از سوی آنها است.

الاریانی، شنبه 12 شهریور، در سلسله توئیت‌هایی نوشت که موضع سهل‌انگارانه بین‌المللی در قبال تنش‌آفرینی شبه‌نظامیان تروریستی حوثی وابسته به ایران و مخالفت آن‌ها با اجرای مفاد آتش‌بس سازمان ملل و همچنین صرف نظر کردن از جنایات و موارد نقض روزمره آتش‌بس در حق غیرنظامیان مناطق زیر کنترل حوثی‌ها، عواملی هستند که عملا مشوق اقدامات خرابکارانه این گروه ترویستی علیه تلاش‌های صلح‌جویانه و برقراری صلح است.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن افزود: «شبه‌نظامیان ترویستی حوثی، سکوت خفت‌بار و توجیه ناپذیر محافل بین‌المللی در قبال لجاجت‌ها و عدم پایبندی خود به مفاد آتش‌بس را به عنوان چراغ سبز در قبال تشدید تنش و ارتکاب جنایات و موارد نقض بیشتر در حق غیرنظامیان تفسیر می‌کنند.»

الاریانی جامعه بین‌المللی را به تامین حمایت واقعی از دولت یمن و اعمال فشار جدی بر شبه‌نظامیان حوثی به هدف وادارکردن آنها به ورود توام با حسن نیت به اقدامات تنش‌زدایانه و برقراری صلح دعوت کرد.

حوثی‌ها طی هفته‌های گذشته، حملات خود را در استان تعز افزایش داده‌ و حمله نظامی گسترده‌ای را علیه منطقه الضباب در غرب این شهر انجام دادند.

شبه‌نظامیان حوثی دو روز پیش، رژه نظامی را در الحدیده در غرب یمن برگزار کردند که نقض آشکار توافقنامه الحدیده است که در سال 2018 در استکهلم، پایتخت سوئد امضا شد.

تمدید آتش‌بس

سازمان ملل متحد در 11 مرداد گذشته اعلام کرده بود که طرف‌های یمنی بر اساس شروط آتش‌بس قبلی با تمدید آن به مدت دو ماه دیگر موافقت کردند.

هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل به یمن، در آن زمان اعلام کرد که آتش‌بس به مدت دو ماه دیگر یعنی از 11 مرداد تا 10 مهر تمدید خواهد شد.

شبه‌نظامیان حوثی تاکنون از بازکردن جاده‌های استان تعز و رفع محاصره‌ آن که بیش از 7 سال بر این شهر تحمیل شده و همچنین پرداخت حقوق کارمندان دولت از محل درآمدهای مالیات و گمرک مترتب بر مشتقات نفتی، خودداری کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید