فراخوان نخست‌وزیر عراق برای برپایی دومین دور گفت‌وگوهای ملی

منبع آگاه سیاسی به «العربیه»: مسئولان «هیئت هماهنگی»، در پی نشستی در منزل نوری المالکی، مقرر داشتند، موضوع برپایی جلسه پارلمان و تشکیل کابینه جدید به بعد از مراسم اربعین حسینی در اواسط سپتامبر جاری موکول شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع سیاسی عراق اعلام کردند که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر، در راستای برگزاری دومین نشست گفت‌وگو میان همه جناح‌های سیاسی، به هدف دستیابی به راه حل‌هایی برای پایان دادن به بحران جاری در کشور تلاش می‌کند.

دومین نشست مورد نظر مصطفی الکاظمی، شامل اقدام در راستای دستیابی به توافق نظر پیرامون برگزاری انتخابات زودهنگام و انحلال پارلمان کنونی می‌شود.

این فراخوان با توجه به تداوم بحران سیاسی میان جریان صدری و «هیئت هماهنگی» که چند روز پیش به درگیری‌های مسلحانه در بغداد و بصره تبدیل شد، مطرح شد.

یک منبع آگاه سیاسی، شنبه 12 شهریور، به «العربیه» گفت که مسئولان «هیئت هماهنگی» متشکل از گروه‌ها و أحزاب وابسته به ایران، در پی نشستی در خانه نوری المالکی، مقرر داشتند، موضوع برپایی جلسه پارلمان و تشکیل کابینه جدید به بعد از مراسم اربعین حسینی در اواسط سپتامبر جاری موکول شود.

به گفته همین منبع، «هیئت هماهنگی» قصد خود برای معرفی نامزد پست نخست‌وزیر و ادامه گفت‌و گو با تشکل‌های مختلف سیاسی، از جمله کردها، به هدف تسریع در معرفی رئیس جمهوری آینده را مورد تاکید قرار دادند.

به گفته منبع مزبور، «هیئت هماهنگی» از معرفی محمد شیاع السودانی به عنوان نامزد پست نخست‌وزیر که به بروز اختلاف میان این هیئت و مقتدی صدر، رهبر جریان صدری انجامید، دست برنخواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید