شبه‌نظامیان ایران در شرق سوریه از بیم حملات ائتلاف پایگاه‌هایشان را تغییر دادند

دیدبان حقوق بشر سوریه: شبه‌نظامیان نیابتی ایران در سایه پرواز مداوم پهپادهای ائتلاف بین‌المللی، سکوهای پرتاب موشک را از شهر المیادین به منطقه جنوب دیرالزور منتقل کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، شنبه 12 شهریور گزارش داد که شبه‌نظامیان نیابتی ایران از بیم حملات ائتلاف بین‌المللی، با تغییر پایگاه‌هایشان در دیر الزور، تجهیزات نظامی خود را به نقاط دیگری در این منطقه در شرق سوریه منتقل کردند.

بر مبنای این گزارش، شبه‌نظامیان نیابتی ایران در سایه پرواز مداوم پهپادهای ائتلاف، سکوهای پرتاب موشک را از شهر المیادین به منطقه جنوب دیرالزور منتقل کرده و توپخانه‌ها را نیز به مواضعی در جنوب غرب دیرالزور انتقال دادند.

عملیات هلی‌برد

از سوی دیگر، نیروهای ائتلاف بین‌المللی، عملیات هلی‌برد را با مشارکت نیروهای سوریه دموکراتیک «قسد» در منطقه الحاوی در شهرک الشحیل واقع در شرق دیرالزور انجام دادند.

قوای ائتلاف در جریان این عملیات همچنین دو نفر را به اتهام وابستگی به گروه « داعش» دستگیر کردند.

حملات آمریکا

شایان ذکر است که نیروهای آمریکایی در 25 اوت گذشته، یک خودروی راکت‌انداز مستقر در حومه دیرالزور که برای حمله راکتی به پایگاه‌های آمریکایی واقع در مناطق زیر نفوذ «قسد» مورد استفاده قرار می‌گرفت را 4 ساعت پس از گلوله‌باران پایگاه میدان گازی «کونیکو»، هدف قرار دادند.
تصاویر هوایی، حملات ایالات متحده به مواضع شبه‌نظامیان نیابتی ایران در شمال سوریه را ثبت کرد.

به گزارش شبکه بریتانیایی «بی بی سی»، تصاویر برداشته شده توسط هلیکوپترهای «آپاچی» از حمله 25 اوت، نشان می‌دهد که خودروهای شبه‌نظامیان و سامانه‌های‌ پرتاب موشک، هدف قرار گرفتند.

در این عملیات، که در پاسخ به حملات راکتی به دو پایگاه آمریکایی در سوریه انجام شد، 4 نفر از شبه‌نظامیان کشته شدند.

حمله به پایگاه التنف

بر اساس گزارش «رویترز»، پایگاه التنف در جنوب شرق سوریه که توسط ائتلاف بین‌المللی اداره می‌شود، در 15 اوت گذشته هدف حمله پهپادی قرار گرفت بدون این که این حمله، خسارت جانی را در پی داشته باشد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، پیش از این حمله ، نیروهای ائتلاف بین‌المللی مستقر در پایگاه التنف، واقع در مرزهای سوریه با عراق و اردن، پهپادی را که به حریم هوایی این پایگاه نزدیک شده بود، سرنگون کردند.

حدود 15 هزار عنصر در شرق سوریه

تعدادی از ناظران بر این باورند که حدود 15 هزار نفر از شبه‌نظامیان عراقی، افغانستانی و پاکستانی وابسته به ایران تنها در دیرالزور، به ویژه منطقه حد فاصل شهرهای مرزی البوکمال و دیرالزور تا شهر المیادین، حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید