بحران سیاسی عراق؛ هشدار درباره عملیات ترور و حذف فیزیکی در بغداد

فرماندهی عملیات بغداد، در خصوص انجام ترورها در پایتخت عراق از سوی «جناح‌های مسلح» با استفاده از خودروهایی با نمره تقلبی یا بدون نمره و موتورسیکلت‌ها هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی ادامه بحران سیاسی در عراق و سرگیری درگیری‌های مسلحانه روزهای گذشته در بغداد و بصره میان هواداران جریان صدری از یک سو و شبه‌نظامیان وابسته به حشدالشعبی از سوی دیگر، مقامات امنیتی این کشور نسبت به احتمال افزایش عملیات ترور هشدار دادند.

فرماندهی عملیات بغداد، در بیانیه‌ای گفت شبه‌نظامیان مسلح با استفاده از خودروهایی با نمره تقلبی یا بدون نمره و موتورسیکلت‌ها عملیات ترور را انجام می‌دهند.

همزمان، میدان النسور بغداد جمعه 11 شهریور شاهد سرازیر شدن طرفداران «انقلاب اکتبر» برای مطالبه حل و فصل بحران سیاسی کشور و توقف مداخلات ایران در عراق بود.

درگیری‌های شدید

این در حالی است که درگیری‌های شدید مسلحانه هفته گذشته میان هواداران جریان صدر و عوامل مسلح وابسته به «هیئت هماهنگی» متشکل از احزاب و گروه‌های تحت الحمایه ایران، 30 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت و دامنه درگیری‌ها به استان بصره در جنوب عراق نیز کشیده شد.

فضای متشنج حاکم بر عراق به رغم برقراری آرامش شکننده‌ پس از وقوع درگیری‌ها، بسیاری از ناظران و محافل سیاسی عراق را برآن داشت تا نسبت به احتمال ازسرگیری درگیری‌ها و همچنین آغاز ترورها هشدار دهند.

فراخوان جدید «هیئت هماهنگی» رقیب سرسخت جریان صدری برای برگزاری نشست پارلمان به منظور انتخاب رئیس جمهوری و تشکیل کابینه جدید، بر وخامت اوضاع افزود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید