اسرائیل از شرکت بوئینگ 4 فروند هواپیمای سوخت‌رسان خرید

خریداری بوئینگ «کی‌سی -46 ای»، بخشی از تلاش‌های تل‌آویو است تا توان ارتش اسرائیل برای مقابله أنواع چالش‌های امنیتی دور و نزدیک ارتقاء یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی هوایی اسرائیل و شرکت آمریکایی بوئینگ، پنج‌شنبه 10 شهریور، قراردادی به ارزش 927 میلیون دلار از محل 3.3 میلیارد دلاری کمک سالانه ایالات متحده به اسرائیل، برای خرید 4 فروند هواپیمای سوخت‌گیری هوایی «کی‌سی -46 ای» امضا کردند که پیشرفته‌ترین هواپیمای سوخت‌گیری در جهان است.

مقامات نظامی اسرائیلی دریافت هواپیماهای سوخت‌رسان «کی‌سی -46 ای» را برای عملیات جنگی دوربرد از جمله حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران، مهم توصیف می‌کنند.

اسرائیل با دریافت این هواپیماها در سال 2025-2026، سومین کشوری خواهد بود که پس از آمریکا و ژاپن، مجهز به این نوع از هواپیما می‌شود.

بر اساس اطلاعات «العربیه» از وب سایت آمریکایی «دیفنس نیوز»، شرکت «بوئینگ» به عنوان بخشی از قرارداد امضا شده، خدمات سوخت‌رسانی برای تمام هواپیماهای نیروی هوایی اسرائیل و همچنین نگهداری و تعمیرات، علاوه بر خدمات لجستیک متناسب با نیازهای اسرائیل را ارائه خواهد کرد.

این گزارش می‌افزاید هدف از دستیابی به این هواپیماها، جایگزینی بوئینگ 707 (آر‌ای‌ام) که اسرائیل چندین سال از آن استفاده می‌کند، با جدیدترین هواپیمای سوخت‌گیری هوایی در جهان است.

اسرائیل اعلام کرد که بوئینگ «کی‌سی -46 ای»، بخشی از تلاش‌های اسرائیل برای خرید جنگنده «اف -35»، هلیکوپترها، زیردریایی‌ها و مهمات پیشرفته است تا توان ارتش اسرائیل برای مقابله أنواع چالش‌های امنیتی دور و نزدیک ارتقاء یابد.

شرکت بوئینگ، 179 فروند از این هواپیماها را به ایالات متحده و4 فروند را به ژاپن فروخته است.

این هواپیما، هواپیمایی نظامی است که برای حمل تجهیزات و سوخت‌رسانی هوایی به عنوان تانکر پرنده طراحی شده است که در ابتدای سال 2011 از بوئینگ 767 ساخته شد و سپس به عنوان هواپیمای جایگزین «کی‌سی-135 استراتوتانکر» به قیمت هر فروند 173 میلیون دلار انتخاب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید