پنج هزار مقام اسرائیلی به بایدن: موثرترین اهرم علیه تهدید اتمی ایران گزینه نظامی است

با دستیابی به یک «چتر هسته‌ای»، رژیم ایران می‌تواند رفتارهای مخرب خود را چندین برابر کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیش از 5000 نفر از مقامات دفاعی و امنیتی اسرائیل در نامه‌ای خطاب به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از او خواستند تلاش‌های دولت خود برای احیای توافق هسته‌ای با ایران را متوقف کند، و تاکید کردند که موثرترین اهرم برای مقابله با تهدید اتمی رژیم ایران، «گزینه نظامی» است.

به گزارش خبرگزاری «فاکس نیوز»، این مقامات اسرائیلی به بایدن گلایه کرده‌اند که به‌رغم تعهدهای مکرر دولت وی به جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به تسلیحات هسته‌ای، توافق پیش رو «مسیری قانونی» برای دستیابی این رژیم به تسلیحات هسته‌ای تا سال 2031 ایجاد می‌کند، و در عین حال امضاکنندگان این توافق را از هرگونه ابزاری برای جلوگیری از این کار محروم می‌کند.

نویسندگان نامه می‌گویند توافق جدید وجوهی که در حال حاضر در دسترس رژیم ایران نیست را آزاد می‌کند، و خاطرنشان می‌کنند که این رژیم پیشتر از چنین «پول‌های بادآورده‌»ای برای «صدور تروریسم» و «ایجاد بی‌ثباتی» در سراسر خاورمیانه و فراتر از آن استفاده کرده است. آنها هشدار می‌دهند که اینک، با دستیابی به یک «چتر هسته‌ای»، رژیم ایران می‌تواند رفتارهای مخرب خود را چندین برابر کند.

این 5000 مقام دفاعی و امنیتی اسرائیل، نامه‌ خود خطاب به بایدن را با تاکید بر این موضع به پایان بردند که «گزینه نظامی» موثرترین اهرم علیه تهدید اتمی ایران است. به گفته آنها: «ترکیبی از تهدید نظامی معتبر و تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی و عزم سیاسی برای اقدام نظامی در صورت لزوم، مؤثرترین روش برای مقابله با تهدید ایران است».

به گفته «فاکس نیوز»، دولت بایدن احیای توافق هسته‌ای دوران اوباما را محور اصلی سیاست خود در قبال ایران قرار داده است. با این حال، منتقدان می‌گویند که این توافق هیچ کاری برای جلوگیری از دستیابی رژيم ایران به سلاح‌ هسته‌ای نمی‌کند، و فقط آنچه «اجتناب‌ناپذیر» است را کمی به تأخیر می‌اندازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید