ادامه درگیری‌های مسلحانه در بصره؛ افزایش شمار کشته‌شدگان به 4 نفر

«هسته رسانه امنیتی عراق» وقوع این درگیری‌ها را تکذیب کرده و اعلام کرد، آن‌چه در مرکز این شهر رخ داده، مربوط به یک پرونده جنایی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز» خبر داد، تعداد کشته‌شدگان درگیری‌های روز گذشته در بصره جنوب عراق میان طرفداران صدر و شبه‌نظامیان «عصائب اهل حق» مورد حمایت حکومت ایران به 4 نفر افزایش یافت.

تنش‌ها همچنان در استان بصره در جنوب عراق ادامه دارد. پس از آن‌که یکی از اعضای گروه «سرایا السلام» وابسته به جریان صدر توسط برخی عناصر «عصائب اهل الحق» وابسته به رژیم ایران کشته شد، این استان شب گذشته شاهد درگیری مسلحانه بین دو طرف بوده است.

بر اساس گزارش خبرنگار «العربیه»، این درگیری‌ها، در نزدیکی «پل ایتالیایی» در مرکز شهر ادامه پیدا کرده است.

در همین زمینه ویدیوهای زیادی وقوع این‌ درگیری‌ها در روز‌ پنج‌شنبه را تایید می‌کند.

تکذیب هسته رسانه امنیتی

با این وجود، «هسته رسانه امنیتی عراق» وقوع این درگیری‌ها را تکذیب کرده و اعلام کرد، آن‌چه در مرکز این شهر رخ داده، مربوط به یک پرونده جنایی است.

این رسانه در توییتی نوشت، نیروهای امنیتی چند نفر از مظنونین در این حادثه را بازداشت کرده و روند تحقیقات درباره این پرونده جنایی آغاز شده است.

«کنارگیری صدر» و شعله‌ور شدن آتش هرج و‌ مرج در عراق

عراق در روزهای گذشته شاهد درگیری‌های شدیدی در مرکز بغداد بود. این درگیری‌ها منجر به کشته‌شدن 30 نفر و زخمی‌شدن حدود 600 نفر دیگر شد.

درگیری‌ها بین گروه سرایا السلام و عصائب اهل حق، دوشنبه 4 شهریور و در «منطقه سبز» بغداد آغاز شد.

پس از آن‌که مقتدی صدر اعلام کرد که از فعالیت‌های سیاسی کناره‌گیری می‌کند، هواداران خشمگین او با برگزاری تظاهرات، نارضایتی خود را از وضعیت سیاسی در عراق نشان دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید