30 هزار مورد نقض حقوق بشر توسط حوثی‌ها در استان حجه

شبه‌نظامیان حوثی 3118 خانواده را نیز مجبور به ترک اجباری استان حجه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مرکز آمریکایی برای عدالت که یک سازمان غیردولتی حقوق بشری است، روز چهارشنبه 9 شهریور فاش کرد که شبه‌نظامیان حوثی در بازه زمانی ژانویه 2015 تا دسامبر 2021 بیش از 30 نقض حقوق بشر علیه غیرنظامیان در استان حجه در شمال غربی یمن مرتکب شدند.

در گزارشی که اخیراً از سوی این مرکز منتشر شده، آمده است که شبه‌نظامیان حوثی نقض‌های مختلفی از جمله نقض حق حیات و امنیت فیزیکی، نقض حق آزادی، تخریب و غارت اموال خصوصی و عمومی، نقض حقوق کودکان و زنان، نقض حقوق مردم در زمینه آموزش و پرورش و سایر تخلفات را مرتکب شدند.

این گزارش که تحت عنوان «استان حجه و مصادره حقوق و آزادی‌های نقض شده» منتشر شده است، کشته‌شدن 329 غیرنظامی از جمله 164 غیرنظامی با شلیک مستقیم از جمله 18 کودک و 15 زن و کشته‌شدن 131 غیرنظامی در اثر گلوله‌باران مناطق مختلف را ثبت کرده است.

گزارش همچنین کشته‌شدن 34 نفر در اثر مین‌های کارگزاری شده توسط شبه‌نظامیان حوثی در چندین منطقه از استان حجه را ثبت کرده است.

این گزارش همچنین از زخمی‌شدن بیش از هشتصد غیرنظامی بر اثر شلیک گلوله شبه‌نظامیان حوثی خبر داده است. طبق این گزارش 462 نفر از این تعداد در اثر گلوله‌باران و 263 نفر بر اثر ترکش‌ گلوله خمپاره زخمی شدند.

طبق این گزارش انفجار مین‌های کاشته‌شده توسط حوثی‌ها نیز باعث زخمی‌شدن بیش از 26 زن و 58 کودک شده است.

در گزارش آمده است که شبه‌نظامیان بیش از 2507 غیرنظامی را ربوده و دستگیر کرده‌اند که 605 نفر از آنها ناپدید شده‌اند، برخی از این دستگیرشدگان تاکنون مفقود هستند. این در حالی است که 1252 غیرنظامی تحت شکنجه روحی و جسمی قرار گرفته‌اند.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین 3118 خانواده را نیز مجبور به ترک اجباری استان حجه کردند.

این گزارش در بخش دیگری افزوده شبه‌نظامیان حوثی نزدیک به 6 کودک زیر 15 سال را جذب اردوگاه‌های آموزش نظامی کرده که 674 تن از این کودکان در جبهه‌های جنگ کشته شدند.

حوثی‌ها همچنین 31 خانه در این استان را منفجر کرد، 185 خانه را غارت و مصادره و 594 خانه را در معرض گلوله‌باران قرار دادند که از این تعداد 167 خانه به طور کامل تخریب و 426 خانه به ترمیم و تعمیر کلی نیاز دارند. علاوه بر این حوثی‌ها 6635 مورد غارت اموال خصوصی مرتکب شدند.

بر اساس این گزارش، شبه‌نظامیان حوثی به 7424 مورد غارت و مصادره کمک‌های بشردوستانه اقدام کردند.

مرکز آمریکایی برای عدالت، در گزارش خود آورده است، شبه‌نظامیان حوثی نام 31 مدرسه را به نام رهبران فرقه‌گرای خود تغییر داده‌اند. حوثی‌ها همچنین با استفاده از رسانه‌ها به نشر فرهنگ خشونت و نفرت‌پراکنی فرقه‌ای در سراسر مناطق تحت کنترل خود پرداختند.

در این گزارش به تعطیلی مراکز آموزش عالی دولتی و تغییر روش‌های تدریس توسط حوثی‌ها نیز اشاره شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید