رزمایش ائتلاف بین‌المللی در پاسخ به اقدامات شبه‌نظامیان نیابتی ایران در دیرالزور

این رزمایش چند ساعت پس از آن بود که شبه‌نظامیان «فاطمیون» افغان، سکوهای پرتاب موشک را در طرف مقابل میدان گازی «کونیکو» نصب کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد، نیروهای «ائتلاف بین‌المللی» با مشارکت نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد»، شامگاه سه‌شنبه 8 شهریور در نزدیکی پایگاه میدان گازی «کونیکو» در حومه شرقی دیرالروز، تمرینات نظامی انجام دادند که طی آن از مهمات جنگی و جنگنده‌ها در حملات علیه دشمن فرضی میدانی استفاده شد.

این رزمایش چند ساعت پس از آن بود که شبه‌نظامیان «فاطمیون» افغان، سکوهای پرتاب موشک را در طرف مقابل این میدان گازی نصب کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه، سه‌شنبه اعلام کرد، شبه‌نظامیان «فاطمیون» افغان، وابسته به سپاه پاسداران ایران، موشک‌هایی با طول 8 متر را در منطقه حویجه صکر در شهر دیرالزور مستقر کرده و آنها را به سمت میدان گازی «کونیکو» نشانه رفتند که پنج‌شنبه گذشته هدف حملات قرار گرفته بود.

دیدبان حقوق بشر، دوشنبه 31 مرداد، تمرینات نظامی انجام شده توسط نیروهای ائتلاف با مشارکت نیروهای «قسد» را رصد کرده بودند که طی آن از مهمات جنگی، خمپاره‌انداز و توپخانه علیه اهداف فرضی در منطقه الحجیف و منطقه الجرافات در شمال غرب دیرالزور استفاده شد.

شایان ذکر است که مواضع شبه‌نظامیان نیابتی ایران عموماً در غرب رود فرات در استان دیرالزور متمرکز شده که از طریق گذرگاه مرزی البوکمال از عراق تدارکات را دریافت می‌کنند.

به گفته برخی ناظران، حدود 15 هزار شبه‌نظامی از گروه‌های عراقی، افغانستانی و پاکستانی وابسته به ایران تنها در دیرالزور و مشخصا منطقه حد فاصل شهرهای مرزی البوکمال و دیرالزور تا المیادین، استقرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید