پاکستان: بازسازی ویرانی‌های ناشی از سیل 10 میلیارد دلار هزینه دارد

سازمان ملل و دولت پاکستان رسما درخواست کمک‌ 160 میلیون دلاری برای تامین بودجه کمک‌های اضطراری را اعلام کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احسان اقبال، وزیر برنامه‌ریزی پاکستان اعلام کرد که کشورش به بیش از 10 میلیارد دلار برای تعمیر و بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده از سیل‌های ویرانگر ناشی از بارش‌های شدید موسمی نیاز دارد.

اقبال، سه‌شنبه 8 شهریوردر گفت‌وگو با «خبرگزاری فرانسه» گفت: «آسیب‌های زیادی به زیرساخت‌ها به‌ویژه بخش ارتباطات، جاده‌ها، کشاورزی و معیشت وارد شده است.»

یک سوم خاک پاکستان پس از شدیدترین باران‌های موسمی ظرف سه دهه اخیر زیر آب رفته و منجر به کشته‌شدن دست‌کم 1136 نفر و نابودی زمین‌های کشاورزی شده است.

این سیلاب‌ها بیش از 33 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده به شکلی که از هر هفت پاکستانی، یک نفر دچار آسیب شده و حدود یک میلیون خانه ویران یا به شدت آسیب دیده است.

به گفته استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، سازمان ملل و دولت پاکستان رسما درخواست کمک‌ 160 میلیون دلاری برای تامین بودجه کمک‌های اضطراری به پاکستان را اعلام کردند.

او دوشنبه در یک کنفرانسی مطبوعاتی ضمن ابراز نگرانی گفت: «با ادامه بارش‌ها، وضعیت بدتر خواهد شد.»

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل افزود: «در نظر داریم با همکاری دولت، درخواست فوری برای دریافت 160 میلیون دلار برای فعالیت‌های امدادی اضطراری را اعلام کنیم.»

دوجاریک خاطرنشان کرد که سازمان ملل «هفت میلیون دلار را از طریق بازبینی در روند بودجه برنامه‌های دیگر، برای تامین نیازهای ضروری» مانند غذا، آب، تجهیزات پزشکی و سرپناه، جمع آوری کرده است.

به گفته او همچنین سه میلیون دلار دیگر نیز توسط صندوق وضعیت‌های اضطراری سازمان ملل متحد تخصیص داده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید