مقتدی صدر از هوادارانش خواست ظرف یک ساعت منطقه سبز بغداد را ترک کنند

رهبر جریان صدری‌ها از مردم عراق به دلیل بروز خشونت در کشور عذرخواهی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقتدی صدر، رهبر جریان صدری‌ها، سه‌شنبه 8 شهریور در نشستی خبری از هوادارانش خواست ظرف یک ساعت از منطقه سبز خارج شوند.

صدر با اعلام این که کشور گروگان فساد و خشونت است، افزود: «اگر هواداران جریان صدری ظرف یک ساعت از منطقه سبزخارج نشوند، از جریان صدری کناره خواهم گرفت.»

او در پاسخ به پرسشی گفت: «کناره‌گیری من شرعی است نه سیاسی و جنبه نهایی دارد.»

صدر در ادامه با بیان این که «آنچه درحال رخ دادن‌است انقلاب نیست چرا که از ماهیت مسالمت‌آمیز خود خارج شده‌است»، از نیروهای امنیتی به دلیل بی‌طرفی انها در حوادث خشونت آمیز اخیر، تشکر کرد.

او در ادامه از مردم عراق به دلیل بروز خشونت در کشور عذرخواهی کرد.

اعتصاب غذا

از سویی حسن العذاری، رئیس فراکسیون مستعفی صدر از پارلمان، دوشنبه اعلام کرد که مقتدی صدر، رهبر جریان صدری، «تا پایان خشونت و کاربرد سلاح» اعتصاب غذا می‌کند.»

العذاری از طریق حساب کاربری خود در «تلگرام» افزود: «حذف مفسدان، هیچ توجیهی برای اعمال خشونت به دست هیچ‌یک از طرف‌ها نمی‌دهد.»

صدر ساعاتی پیش با انتشار توییتی پس از ماه‌ها انسداد در صحنه سیاسی کشور اعلام کرد که از کار سیاسی کناره‌ گرفته و دفاتر جریان صدری را تعطیل کرده است.

تداوم درگیری‌ها در منطقه سبز

درگیری‌ها در منطقه سبز بغداد و اطراف آن سه‌شنبه 8 شهریور برای دومین روز متوالی میان حامیان جریان صدری و شبه‌نظامیان حشد الشعبی، از سرگرفته شد.

به گفته منابع آگاه، شمار کشته‌شدگان این درگیری‌ها به 33 نفر رسیده که بیشتر آنها از هواداران صدر بودند و صدها نفر نیز در این درگیری‌ها زخمی شدند

در پی تظاهرات هواداران صدر در بغداد و تیراندازی نیروهای وابسته به ایران به سوی معترضان، صدری‌ها پرچم جمهوری اسلامی ایران را در منطقه سبز به آتش کشیدند.

پیشتر، معترضان صدری، تصاویر قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس در بغداد را پایین کشیده و آتش‌زده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید