آغاز مجدد درگیری‌ها در منطقه سبز بغداد

خبرگزاری «رویترز» پیشتر گزارش داده بود که شمار کشته‌شدگان در درگیری‌های روز گذشته به 20 نفر و تعداد مجروحان به 350 نفر رسیده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از توقف درگیری‌های بغداد در صبح روز سه‌شنبه، خبرنگار «العربیه» خبر داد که این درگیری‌ها در منطقه سبز بغداد دوباره آغاز شده است.

خبرگزاری «رویترز» پیشتر گزارش داده بود که شمار کشته‌شدگان در درگیری‌های روز گذشته به 20 نفر و تعداد مجروحان به 350 نفر رسیده بود.

خبرنگار العربیه نیز بر اساس آمار‌های غیررسمی گزارش داد، درپی‌درگیری‌های شب‌گذشته در بغداد، 22 نفر کشته و بیش از 300 نفر مجروح شدند.

به گفته منابع العربیه، نیروهای سرایا السلام در حال ارسال نیروهای جدید به منطقه سبز هستند.

خبرنگار العربیه پیشتر خبر داده بود، پس از وقوع درگیری‌های شدید در «الناصریه» در جنوب عراق، آرامش به این شهر بازگشته بود.

با یورش صدها تن از حامیان مقتدی صدر، رهبر جنبش صدری‌ها به کاخ ریاست جمهوری در منطقه سبز بغداد، تنش‌های سیاسی به تنش نظامی و درگیری خشونت‌بار در این کشور تبدیل شده است.

این درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که مقتدی صدر، در تصمیمی غیرمنتظره، کناره‌گیری نهایی خود از فعالیت‌های سیاسی در عراق را اعلام کرد.

به دنبال این تصمیم، حامیان خشمگین مقتدی صدر به هجوم خود به پایتخت ادامه داده و با نیروهای حشد الشعبی وابسته به ایران درگیر شدند. این درگیری به زخمی‌شدن دهها تن منجر شد.

همزمان، هواداران صدر در شهر صدر بسیج عمومی اعلام کرده‌ و در استان‌های بصره، ذی قار و میسان در جنوب عراق مردم به خیابان‌ها آمده و از مقتدی صدر حمایت کردند.

«خبرگزاری فرانسه» از وقوع درگیری با استفاده از گلوله‌های جنگی در ورودی‌های منطقه سبز بغداد خبر داده بود. این منطقه به‌شدت محافظت‌شده، محل استقرار ساختمان نهادهای دولتی و سفارت‌خانه کشورهای دیگر است.

خبرنگار العربیه نیز گزارش داده است که دو سرباز ارتش عراق در درگیری‌های داخل منطقه سبز کشته شدند.

زخمی‌شدن رئیس ستاد فرماندهی پلیس فدرال

شبکه «السومریه» خبر داد که احمد الاسدی، رئیس ستاد فرماندهی پلیس فدرال عراق، در جریان درگیری‌های روز دوشنبه در منطقه سبز بغداد مجروح شده است.

این تلویزیون به نقل از یک منبع امنیتی که هویت او را اعلام نکرد، خبر داد که یکی از نیروهای پلیس فدرال نیز در جریان این درگیری‌ها زخمی شده است.

خبرگزاری فرانسه پیشتر به نقل از برخی منابع درمانی نوشته بود، بر اثر پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله، 15 نفر از هواداران مقتدی صدر کشته شده و 270 نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید