مقتدی صدر از سیاست کناره‌گیری کرد

هواداران جریان صدری مقابل دروازه‌های کاخ جمهوری در منطقه سبز بغداد تجمع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقتدی صدر، رهبر جریان صدری در تصمیمی غیر مترقبه، کناره‌گیری نهایی خود را از فعالیت‌های سیاسی در عراق، اعلام کرد.

صدر، دوشنبه 7 شهریور در توییتی توضیح داد که تصمیم به کناره‌گیری نهایی از فعالیت‌های سیاسی در عراق گرفته و تمام دفاتر جریان صدر به جز آرامگاه پدر، موزه و سازمان میراث خانواده صدر را تعطیل کرد.

وی همچنین با اشاره به این که همه مسئولان جریان صدری در حال حاضر از هرگونه تعهد به وظایف خود آزادند، گفت: «همه از هرگونه تعهدی نسبت به من آزادند.»

رهبر جریان صدری با اشاره به این که ممکن است جانش به دلیل برنامه اصلاح‌طلبانه او در خطر باشد، از هواداران خود خواست، در صورت مرگ یا کشته شدنش، برایش «طلب مغفرت» کنند.

در پی اعلام کناره‌گیری رهبر جریان صدری‌ها از سیاست، هواداران صدر در منطقه سبز بغداد تجمع کردند.

منابع «العربیه» خبر دادند، تعداد زیادی از هواداران معترض جریان صدری وارد منطقه سبز بغداد شدند.

کمیته اجرایی جریان صدری‌، پایان کنترل خود بر تظاهرات هواداران صدر در خیابان‌های بغداد را اعلام کرد.

دفتر جریان صدری خطاب به حامیان جنبش اعلام کرد، برافراشتن پرچم و سر دادن شعارهای سیاسی تحت عنوان جریان صدری‌ها و سخن گفتن به نقل از این جنبش در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها ممنوع است.

به دنبال اعلام کناره‌گیری دائمی مقتدی صدر از سیاست، خبرنگار «العربیه» از بسته‌شدن صفحات کاربری رسمی «وزیر صدر» در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

این کناره‌گیری در برهه حساسی صورت می‌گیرد، بویژه که بحران سیاسی عراق، از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در دهم اکتبر سال گذشته تشدید شده و اختلافات میان جریان صدری و هیئت هماهنگی (متشکل از نوری مالکی، ائتلاف الفتح و جناح‌ها و احزاب وابسته به ایران) در جولای گذشته (2022)، به شدت بالا گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید