ترور فرمانده نزدیک به حزب‌الله در حومه دمشق

شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در منطقه القطیفه در حومه دمشق استقرار دارند که به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، زاغه‌های آن‌ها در معرض بمباران اسرائیل قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یکی از فرماندهان نزدیک به شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان توسط عوامل مسلح ناشناس در مناطق بمباران شده حومه دمشق از سوی اسرائیل، ترور شد.

«دیدبان حقوق بشر سوریه»، دوشنبه 29 اوت گزارش داد: «فرمانده مرکز گردان‌های مسلح البعث»، نیمه شب گذشته در روستای التوانی، در حومه دمشق در اثر اصابت چندین گلوله کشته شد.

استقرار حزب‌الله در القطیفه

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حزب‌الله در منطقه القطیفه استقرار دارند که به گفته دیدبان حقوق بشر، زاغه‌های آن‌ها در معرض بمباران اسرائیل قرار گرفت.

مرکز نظامی نیروهای رژیم بشار اسد در منطقه القطیفه در حومه دمشق نیز در 14 اوت هدف اصابت موشک‌های اسرائیلی قرار گرفت.

همچنین مواضع حزب‌الله در نزدیکی شهر القطیفه واقع در منطقه قلمون شرقی، در شمال شرق دمشق، در 31 ژانویه گذشته هدف بمباران اسرائیل قرار گرفت.

در آن تاریخ، صدای دست‌کم 5 انفجار در القطیفه شنیده شد که آتش‌سوزی در مراکز نظامی و زاغه‌های سلاح و مهمات متعلق به شبه‌نظامیان حزب‌الله در اطراف این شهر را به دنبال داشت.

صدها حمله اسرائیل

اسرائیل طی سال‌های گذشته، صدها حمله را علیه اهدافی در داخل مناطق تحت کنترل رژیم‌ اسد انجام داده، اما به ندرت به اجرای این حملات اذعان کرده یا جزئیات آنها فاش می‌کند ولی بارها تاکید کرده است که وجود تهدید امنیتی در مرزهای خود یا پایگاه‌های شبه‌نظامیان نیابتی ایران به ویژه حزب‌الله لبنان را تحمل نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید