در حمله اسرائیل به مصیاف سوریه 1000موشک ساخت کارشناسان ایرانی منهدم شد

مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران که ماموریت ساخت این نوع ‌موشک‌ها در روستای الزاوی و اردوگاه الطلائع واقع در روستای شیخ غضبان در حومه مصیاف هستند بارها طی سال‌های گذشته مورد حمله اسرائیل قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد در انفجارهایی که 6 ساعت پس از حمله اسرائیل به شهرستان مصیاف در استان حماه ادامه یافت یک هزار موشک‌ میان‌برد زمین به زمین که در یک مرکز تحقیقات نظامی تحت نظارت افسران سپاه پاسداران ایران تولید شده بود، منهدم شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنان به نقل از منابع آگاه تاکید که این موشک‌ها در انباری در منطقه الزاوی شهرستان مصیاف به مدت بیش از یک سال جاسازی شده بود.

بنا به این گزارش، مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران که ماموریت ساخت این نوع ‌موشک‌ها در روستای الزاوی و اردوگاه الطلائع واقع در روستای شیخ غضبان در حومه مصیاف هستند بارها طی سال‌های گذشته مورد حمله اسرائیل قرار گرفتند.

این سازمان حقوق بشری در گزارش خود از کشته شدن یکی از افسران نیروهای رژیم سوریه در نتیجه حملات اسرائیل به این انبار خبر داد.
انفجارهای پیاپی در زاغه‌های تسلیحاتی حدود 6 ساعت پس از حمله هوایی اسرائیل متوقف شد و ترکش این انفجارها آسیب‌هایی به منازل شهروندان سوری وارد کرد.
به گفته شاهدان عینی، تیم‌های آتش نشانی چندین ساعت‌ در مهار این آتش سوزی و اطفای حریق شرکت کردند و آمبولانس‌های نظامی و غیرنظامی مصدومان را به بیمارستان‌ها منتقل کردند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، اسرائیل طی سال جاری میلادی 21 بار اهدافی در خاک سوریه را مورد حمله قرار داده است.

در 13 مه گذشته 6 افسر وابسته به نیروی دفاع هوایی سوریه در حمله اسرائیل به حومه مصیاف در استان حماه کشته و دست‌کم 10 نفر دیگر از جمله چند غیرنظامی زخمی شدند.

پیشتر نیز پنج هدف در حومه غربی حماه از جمله دانشکده امور اداری، مرکز تحقیقات نظامی و چند موضع نظامی دیگر در اطراف روستای سویده در 9 آوریل سال جاری مورد حمله قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید