کشته‌شدن یک افسر سوری در حملات اسرائیل به مواضع نیروهای نیابتی ایران

دیدبان حقوق بشر سوریه از زخمی‌شدن دستکم 14 نفر به‌دلیل حمله اسرائیل به مواضع نیروهای نیابتی ایران در شب گذشته خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد طی حملات شامگاه پنج‌شنبه 3 شهریور به انبارهای ذخیره تسلیحات در شهر مصیاف از توابع استان حماه، یک افسر ارتش سوریه کشته شده است.

در همین رابطه تیم‌های آتش‌نشانی و هواپیماهای رژیم سوریه از شامگاه پنج‌شنبه برای خاموش‌کردن آتش‌سوزی‌های گسترده مناطق پیرامونی انبارهای تسلیحات مورد هدف قرار گرفته در تلاش هستند.

مواضع مورد هدف قرار داده شده در شهر مصیاف
مواضع مورد هدف قرار داده شده در شهر مصیاف
Advertisement

پیشتر دیدبان از زخمی‌شدن دستکم 14 نفر به‌دلیل حمله اسرائیل به مواضع نیروهای نیابتی ایران در شب گذشته خبر داده بود.

بنا به گزارش شاهدان عینی، انفجارهای پیاپی زاغه‌های تسلیحاتی تا 6 ساعت پس از حملات اسرائیل ادامه یافت و ترکش این انفجارها باعث آسیب به منازل شهروندان سوری شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه هم خبر داد که به‌دلیل شدت حملات و آسیب جدی به انبارهای ذخیره مهمات، تا ساعت‌ها پس از بمباران این مواضع صدای انفجارها به گوش می‌رسید.

این نهاد حقوق بشری سوریه شب گذشته در اطلاعیه‌ای گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی بزرگراه «وادی العیون» در غرب مصیاف و منطقه محل استقرار ساختمان‌های «تحقیقات نظامی» در شرق مصیاف از توابع استان حماه را مورد هدف قرار دادند.

به گزارش دیدبان، اسرائیل طی سال جاری میلادی 21 بار اهدافی در خاک سوریه را مورد حمله قرار داده است.

بنا به خبرهای منتشر شده، در 13 مه گذشته 6 افسر وابسته به نیروی دفاع هوایی سوریه در حمله اسرائیل به حومه مصیاف در استان حماه کشته و دستکم 10 نفر دیگر از جمله چند غیرنظامی زخمی شدند.

پیشتر نیز پنج هدف در حومه غربی حماه از جمله دانشکده امور اداری، مرکز تحقیقات نظامی و چند موضع نظامی دیگر در اطراف روستای سویده در 9 آوریل سال جاری مورد حمله قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید