بایدن: حمله به گروه‌های نیابتی ایران در سوریه با هدف حمایت از آمریکایی‌ها انجام گرفت

منابع العربیه از شنیده‌شدن صدای چندین انفجار در نزدیکی پایگاه آمریکا در اطراف میدان نفتی «العمر» در دیرالزور سوریه خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت حمله نیروهای آمریکایی به گروه‌های نیابتی ایران در سوریه با هدف حمایت از شهروندان آمریکا در داخل و خارج از ایالات متحده انجام شده است.

بایدن، شامگاه پنج‌شنبه 3 شهریور تصریح کرد که واشینگتن آماده انجام هر گونه اقدام برای ممانعت از تهدید علیه منافع و شهروندان ایالات متحده است.

Advertisement

در همین رابطه منابع «العربیه» از شنیده‌شدن صدای چندین انفجار در نزدیکی پایگاه آمریکا در اطراف میدان نفتی «العمر» در دیرالزور سوریه خبر دادند.

پیشتر ستاد فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا، «سنتکام» اعلام کرد که در پاسخ به حملات شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شمال شرق سوریه، نیروهایی آمریکایی با حمله به یک مرکز تجمع این شبه‌نظامیان چهار نفر از آنها را کشته ‌و چندین سکوی پرتاب راکت را منهدم کردند.

حمله به حماه و طرطوس

دیدبان حقوق بشر سوریه هم پنج‌شنبه در اطلاعیه‌ای گزارش داد اسرائیل حملات گسترده‌ای به اهدافی در شهرهای حماه و طرطوس انجام داده است.

به گزارش دیدبان، جنگنده‌های اسرائیلی بزرگراه «وادی العیون» در غرب مصیاف و منطقه محل استقرار ساختمان‌های «تحقیقات نظامی» در شرق مصیاف از توابع استان حماه را مورد هدف قرار دادند.

دیدبان اعلام کرد به‌رغم گذشت ساعت‌ها از حمله اسرائیل، کماکان از مکان‌های مورد حمله در حماه صدای انفجارات گسترده شنیده می‌شود.

منابع العربیه هم گزارش دادند که حملات شامگاه پنجشنبه اسرائیل به سوریه احتمالا کارخانه‌های تولید موشک‌های نقطه‌زن، پهپادها و محموله‌های تسلیحاتی حزب‌الله در طرطوس را هدف قرار داده است.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، اسرائیل صدها حمله به مواضع ارتش این کشور، نیروهای نیابتی ایران و حزب‌الله لبنان در خاک سوریه انجام داده است.

تل‌آویو به‌ندرت مسئولیت چنین حملاتی را بر عهده می‌گیرد اما همواره اعلام کرده که اجازه گسترش نفوذ به ایران و گروه‌های نیابتی وابسته به تهران را در سوریه نخواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید