9 کشته در پی حملات هوایی آمریکا به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شمال سوریه

ارتش امريكا از زخمی‌شدن يكی از سربازان خود در پی حملات راكتی نيروهای نیابتی ايران خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع دیدبان حقوق بشر سوریه، شامگاه چهارشنبه 2 شهریور اعلام کردند که در حملات هوایی 24 ساعت گذشته نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در منطقه المیادین و دیرالزور دست‌کم 9 تن از نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی کشته شدند.

این منابع گفتند که در این حملات یک خودروی موشک‌انداز متعلق به نیروهای نیابتی ایران در حومه دیرالزور هدف قرار گرفت که در نتیجه این حمله 3 شبه‌نظامی کشته شدند.

حملات ائتلاف بین المللی 4 ساعت پس از پرتاپ موشک به پایگاهی در نزدیکی میدان گازی «کونیکو» در حومه دیرالزور توسط نیروهای نیابتی ایران صورت گرفت.

به گفته منابع دیدبان حقوق بشر سوریه در ساعت چهار بامداد چهارشنبه جنگنده‌های آمریکایی بیش از 3 حمله هوایی با موشک‌های انفجاری بسیار قوی علیه نیروهای نیابتی ایران انجام دادند که این حملات به تخریب کامل زاغه‌های اسلحه شبه‌نظامیان فاطمیون و کشته‌شدن 6 شبه‌نظامی منجر شد.

منطقه حد فاصل شهرهای البوکمال و المیادین در حومه شرقی دیرالزور، توسط گروه‌های نیابتی ایران از جمله حزب‌الله لبنان و تیپ فاطمیون افغان اداره می‌شود.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود، حملات هوایی ساعت چهار بامداد نیروی‌های آمریکا به انهدام و تخریب کامل زاغه‌های «عیاش» و اردوگاه الصاعقه، کانون استقرار شبه‌نظامیان فاطمیون منجر شد.

سرهنگ جو بوچینو، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام» نیز گفت که حملات در استان دیرالزور در شرق سوریه، «تاسیسات زیرساختی مورد استفاده گروه‌های مرتبط با سپاه پاسداران ایران را هدف قرار داد.»

زخمی‌شدن یک سرباز آمریکایی

ارتش آمریکا شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که یک سرباز آمریکایی در حملاتی که سایت‌هایی نظامی این کشور در سوریه را هدف قرار داد، زخمی شده است.

سنتکام گفت: «نیروهای آمریکایی روز چهارشنبه به شلیک موشک به دو سایت در سوریه پاسخ دادند و سه خودرو و تجهیزات مورد استفاده برای پرتاب برخی از موشک‌ها را منهدم کردند.»

فرماندهی مرکزی نظامی آمریکا از کشته‌شدن حداقل 2 یا 3 نفر از شبه‌نظامیان مهاجم در حملات هوایی نیروهای آمریکا در سوریه خبر داد.

به گزارش تلویزیون «ان‌بی‌سی» این مقام آمریکایی دو حمله موشکی جداگانه به پایگاه‌های استقرار سربازان آمریکایی در سوریه را تایید کرد اما درباره زخمی‌شدن پرسنل نظامی آمریکا چیزی نگفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید