منابع «العربیه»: برپایی جلسات گفت‌وگو بدون حضور جریان صدری بی‌نتیجه است

هیئت هماهنگی شروع به جمع آوری امضاهای پارلمانی با هدف از سرگیری جلسات پارلمان کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» در عراق، برگزاری نشست میان تشکل‌های سیاسی به ریاست مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر با حضور روسای جمهوری، پارلمان و قوه قضائیه را تکذیب کردند.

این منابع پنج‌شنبه 3 شهریور گفتند: «امروز هیچ تاریخی برای دومین جلسه گفت‌وگو به فراخوان الکاظمی که دور نخست آن پیشتر برگزار شد، تعیین نگردید.»

منابع مذکور فاش کردند که «حزب دمکرات کردستان» به رهبری مسعود بارزانی و ائتلاف «السیاده» به رهبری محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان، طی رایزنی‌های جداگانه با جناح‌های سیاسی به این جمع‌بندی رسیدند که برگزاری دومین نشست گفت‌وگو بدون مشارکت جریان صدری، بی‌فایده است.

منابع مزبور افزودند که « اگر جریان صدری به تحریم جلسات گفت‌وگو ادامه دهد، این جلسات در بر دارنده هیچ راه‌حل و نتیجه‌ای نخواهد بود.»

به گفته این منابع «الکاظمی به دیدارهای خود با تشکل‌های سیاسی تا تبلور چشم‌اندازی روشن برای خروج از بحران ادامه خواهد داد.»

تحصن هواداران صدر برابر پارلمان عراق
تحصن هواداران صدر برابر پارلمان عراق

اقدامات هیئت هماهنگی

این در حالی است که منابع آگاه فاش کردند، «هیئت هماهنگی» شروع به جمع آوری امضاهای پارلمانی با هدف از سرگیری جلسات پارلمان کرد که با تصمیم محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان، به‌دلیل استعفای نمایندگان وابسته به جریان صدری و تحصن هواداران مقتدی صدر در داخل پارلمان، به حالت تعلیق درآمده است.

افشای فایل صوتی جدید

از سوی دیگر دادگاه الکرخ عراق مقرر داشت، تدابیر قانونی در رابطه با افشای فایل صوتی جدید علی فاضل، روزنامه‌نگار عراقی در خصوص پرونده‌های فساد در استان صلاح‌الدین به مورد اجرا درآید.

در این پرونده‌ها، از جمله اقدامات یک قاضی در خرید و فروش مناصب در دادگاه جزایی و یک سری انتصاب‌ها در وزارت آموزش و پرورش در ازای دریافت مبالغ مالی برملا شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید