سنتکام: در پاسخ به حملات شمال شرق سوریه 4 عضو شبه‌نظامیان ایران را کشتیم

نیروهای سنتکام با هلیکوپترهای تهاجمی آپاچی به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در منطقه حمله کرده و جنگنده‌های AC-130 و توپخانه M777 توانستند هفت فروند راکت‌انداز را منهدم کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا، «سنتکام» اعلام کرد که در پاسخ به حملات شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شمال شرق سوریه، نیروهایی آمریکایی با حمله به یک مرکز تجمع این شبه‌نظامیان چهار نفر از آنها را کشته ‌و چندین سکوی پرتاب راکت را منهدم کردند.

سنتکام پنج‌شنبه 3 شهریور در اطلاعیه‌ای خبر داد که حملات نیروهای آمریکایی در پاسخ به حملات موشکی روز گذشته گروه‌های نیابتی ایران به دو پایگاه نیروهای ائتلاف بین‌المللی در «کونیکو و روستای سبز» در شمال شرق سوریه بوده است.

طبق این اطلاعیه، نیروهای سنتکام با هلیکوپترهای تهاجمی آپاچی به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در منطقه حمله کرده و جنگنده‌های AC-130 و توپخانه M777 توانستند هفت فروند راکت‌انداز را منهدم کنند.

مایکل کوریلا، فرمانده سنتکام نیز در این اطلاعیه گفت: «ما به این گونه حملات پاسخ مناسب خواهیم داد و فرماندهی مرکزی آمریکا هیچ گروهی را که به نیروهایش حمله کند، بدون مجازات نخواهد گذاشت و کلیه اقدامات لازم برای دفاع از پرسنل خود را انجام خواهد داد.»

یک سرباز آمریکایی در شهر قامشلی سوریه
یک سرباز آمریکایی در شهر قامشلی سوریه

همزمان جان برینان، فرمانده عملیات مشترک در ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش» تصریح کرد که پاسخ «محکمی» به مهاجمان علیه نیروهای ائتلاف داده خواهد شد.

او‌ در صفحه توییتر فرماندهی ائتلاف نوشت: «طی هفته‌های گذشته برخی طرف‌های متخاصم بیگانه به‌طور فزاینده علیه نیروهای ائتلاف اقدامات خصمانه انجام دادند.»

این فرمانده ائتلاف افزود: «برابر این حملات کوتاه نخواهیم آمد و با قدرت به این حملات پاسخ خواهیم داد. چنین حملات خصمانه‌ای باعث انحراف هدف اصلی ما در مبارزه با داعش می‌شود و جان غیرنظامیان را به خطر می‌اندازد.»

در همین رابطه دیدبان حقوق بشر سوریه از کشته‌شدن 2 نیروی وابسته به ایران در حملات نیروهای ائتلاف به یک سکوی راکت‌انداز در شهر المیادین در شرق دیرالزور خبر داد.

دیدبان گزارش داد که نیروهای نیابتی ایران پس از حملات نیروهای ائتلاف به جابجایی و تغییر مواضع خود در شهرهای المیادین و دیر الزور اقدام کردند.

این نهاد حقوق بشری سوریه افزود، هلیکوپترهای ائتلاف با مسلسل‌های سنگین مواضع نیروهای نیابتی ایران در المیادین را نیز هدف قرار دادند.

شبه‌نظامیان نیابتی ایران در سوریه
شبه‌نظامیان نیابتی ایران در سوریه

وزارت دفاع آمریکا چهارشنبه اعلام کرد که حملات هوایی ارتش ایالات متحده در شرق سوریه پیامی به ایران و گروه‌های نیابتی تهران بوده که حملاتی را طی ماه‌های اخیر علیه نیروهای آمریکایی انجام داده بودند.

کولین کال، از معاونان وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: «حمله به تاسیسات گروه‌های مورد حمایت سپاه پاسداران ایران نشان داد که ایالات متحده در دفاع از خود برابر حملات ایران و گروه‌های وابسته به آن تردیدی به خود راه نمی‌دهد.»

این مقام آمریکایی تاکید کرد که اقدامات نظامی واشینگتن به‌دلیل حمله پهپادی به پایگاه التنف بوده و بازبینی اجزاء پهپاد منهدم‌شده نشان داد که این پهپاد ساخت ایران بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید