جروزالم پست: سیاست کاخ سفید در قبال گروه‌های نیابتی ایران تغییر کرده است

در جریان حملات گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران در سوریه، 3 سرباز آمریکایی زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» در نوشتاری به بررسی واکنش آمریکا به حمله موشکی گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران در حومه دیرالزور سوریه پرداخت.

این روزنامه با اشاره به این که واشینگتن به ندرت به ده‌ها حمله انجام شده توسط شبه‌نظامیان نیابتی ایران علیه نیروهای امریکایی از اکتبر گذشته تاکنون واکنش نشان داده است، حمله آمریکا به نیروهای نیابتی ایران در سوریه را نشان‌دهنده بروز تغییر در سیاست کاخ سفید دانست.

در همین رابطه فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه سرباز آمریکایی در سوریه در پی حملات موشکی گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران به شکلی سطحی زخمی شدند.

این فرماندهی از کشته‌شدن دو یا سه نفر از عاملان حمله به نیروهای آمریکا در سوریه و انهدام سه خودرو و موشک‌انداز خبر داد.

این حملات ساعت 19:20 چهارشنبه به وقت محلی در سوریه آغاز شد و حدود دو ساعت به طول انجامید. هنوز مشخص نیست که کدام گروه شبه‌نظامی، عامل اجرای این حملات بوده است.

ایالات متحده چهارشنبه با اجرای حملات هوایی در سوریه، زیرساخت‌های مورد استفاده شبه‌نظامیان وابسته به ایران را هدف قرار داد.

حملات به دستور بایدن

سرهنگ جو بوچینو، مدیر ارتباطات فرماندهی مرکزی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حملات به دستور جو بایدن، رئیس جمهوری انجام شده است.

او با اعلام این که بر این باور نیست در حملات علیه 9 زاغه اسلحه، خسارات جانی به بار آمده باشد، تاکید کرد از این زاغه‌ها برای انبار مهمات و تأسیسات لجستیکی استفاده می‌شد.

خسارات حملات 15 اوت

بوچینو افزود: «این حملات هوایی به تلافی حملات 15 اوت به تأسیسات نظامی آمریکا در سوریه انجام شد و طی آن، تأسیسات زیرساختی مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران هدف قرار گرفت.»

در آن تاریخ، حملات پهپادی در نزدیکی پادگان التنف صورت گرفت و به گفته مقامات، شماری از راکت‌ها در نزدیکی پایگاه «دهکده سبز» سقوط کرد. ارتش آمریکا اعلام کرد این حملات خسارات جانی بر جای نگذاشت.

این مقام نظامی گفت که ایالات متحده مطمئن است گروه‌های متحد با ایران، عامل این حملات بودند.

شایان ذکر است که مقامات آمریکایی، گروه‌های نیابتی ایران را به انجام حملاتی علیه پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق متهم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید