تاکید مجدد وزیر خارجه یمن بر لزوم اجرای کامل آتش‌بس سازمان ملل

احمد بن مبارک در دیدار با سفیر آمریکا در یمن خواستار اعمال فشار بر حوثی‌ها برای پایان دادن به نقض‌های مکرر آتش‌بس از سوی این گروه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن، چهارشنبه، 2 شهریور در دیدار با استفان فاگین، سفیر آمریکا در کشورش، بر لزوم اجرای کامل مفاد آتش‌بس سازمان ملل و توقف نقض مکرر آتش‌بس از سوی حوثی‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن «سبا»، بن مبارک بر اهمیت اعمال فشار بر گروه حوثی‌ها برای پایبندی به شرایط آتش‌بس جهت پایان دادن به درد و رنج یمنی‌ها تاکید کرد.

بازکردن جاده‌های تعز

وزیر خارجه یمن در این دیدار همچنین بر لزوم بازگشایی فوری راه‌های اصلی تعز و اطمینان از اینکه درآمدهای بنادر الحدیده برای پرداخت حقوق کارکنان استفاده ‌شود، تاکید کرد.

از سوی دیگر سفیر آمریکا نیز بر تعهد واشینگتن برای ادامه تلاش‌ها برای برقراری صلح، امنیت، ثبات در یمن و حمایت از شورای ریاستی این کشور تاکید کرد.

سفیر آمریکا روز گذشته نیز ضمن دیدار با دکتر رشاد العلیمی رئیس شورای ریاستی یمن بر ادامه حمایت نیروهای گارد ساحلی ایالات متحده از نیروهای مرزبانی یمن در چارچوب تلاش‌های مشترک برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

استفان فاگین همچنین بر ادامه ​​حمایت میدانی‌ «آژانس توسعه آمریکا» در عرصه‌های مختلف که شامل ظرفیت سازی نهادهای بانک مرکزی، وزارت دارایی، بخش‌های بهداشت، آموزش و و آب و فاضلاب در یمن تاکید کرد.

آتش‌بس سازمان ملل و تمدید مجدد آن

سازمان ملل متحد در دوم اوت سال جاری اعلام کرد که طرف‌های یمنی توافق کردند که آتش‌بس مورد حمایت سازمان ملل را برای دو ماه دیگر تمدید کنند.

هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن، گفت که آتش‌بس برای دو ماه دیگر یعنی از دوم اوت تا دوم اکتبر 2022 تمدید خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید