6 کشته در حمله آمریکا به مواضع نیروهای نیابتی ایران در شرق سوریه

حمله به نیروهای نیابتی ایران پس از حملات ناشناس پهپادی اخیر به پایگاه‌های وابسته به ائتلاف بین‌المللی صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای آمریکایی با اجرای عملیاتی در شرق سوریه، مواضع وابسته به نیروهای نیابتی ایران را هدف قرار داده که طی آن 6 نفر از آنها کشته شدند.

سرهنگ جو بوچینو، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام)، چهارشنبه 2 شهریور گفت که حملات در استان دیرالزور در شرق سوریه، «تاسیسات زیرساختی مورد استفاده گروه‌های مرتبط با سپاه پاسداران ایران را مورد هدف قرار داد.»

او در مصاحبه با «سی‌.ان.ان» توضیح داد که در این حملات، 9 زاغه ذخیره سلاح و امور لجستیکی هدف قرار گرفت.

بوچینو با اشاره به این که هدف ارتش آمریکا در ابتدا حمله به 11 زاغه از 13 زاغه این تاسیسات بود، اما با مشاهده جمعی از مردم در نزدیکی آن‌ها، از ادامه حمله صرف نظر شد.

این مقام نظامی افزود، ارزیابی اولیه حاکی از آن است که این عملیات، خسارت جانی در بر نداشت.

واکنش ایران

از سویی ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، حمله آمریکا در بامداد چهارشنبه 2 شهریور به اهدافی در خاک سوریه را نقض حاکمیت سوریه دانست و گفت این حمله علیه «گروه‌های مردمی و مبارز مخالف اشغالگری» صورت گرفته و هرگونه وابستگی این گروه‌ها به ایران را تکذیب کرد.

همزمان دیدبان حقوق بشر سوریه از کشته شدن 6 شهروند سوری و غیرسوری و زخمی شدن شماری دیگر در حملات علیه زاغه‌ها و اردوگاه شبه‌نظامیان ایرانی در دیرالزور خبر داد.

در بیانیه دیدبان حقوق بشر سوریه آمده است این حملات ساعت چهار بامداد با شلیک راکتی بسیار قدرتمند آغاز شد که انهدام زاغه‌های «عیاش» و اردوگاه الصاعقه، کانون استقرار شبه‌نظامیان فاطمیون را به دنبال داشت.

تهدیدات پهپادی

این حمله پس از حملات ناشناس پهپادی اخیر به پایگاه‌های وابسته به ائتلاف بین‌المللی صورت گرفت.

منطقه حد فاصل شهرهای البوکمال و المیادین در حومه شرقی دیرالزور، توسط گروه‌های نیابتی ایران از جمله حزب‌الله لبنان و تیپ فاطمیون اداره می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید