شورای ریاستی یمن: حوثی‌ها باید تحت فشار قرار گیرند تا به تعهدات خود عمل کنند

رشاد العلیمی از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست تا با اعمال فشار بیشتر بر حوثی‌ها آنها را به انجام تعهدات‌شان وادار کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاستی یمن، سه‌شنبه 1 شهریور در دیدار با استفان فاگین، سفیر آمریکا در ریاض درباره آخرین تحولات یمن، تلاش‌های ارائه شده برای برقراری صلح در کشورش گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن «سبا»، العلیمی ضمن تاکید بر افزایش تلاش‌های سازمان ملل و جامعه بین‌المللی برای اجرای مفاد آتش‌بس جاری، خواستار اعمال فشار بیشتر بر شبه‌نظامیان حوثی برای مجبور کردن آنها به انجام تعهدات خود بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل و توافق استکهلم شد.

باز کردن جاده‌ها

العلیمی همچنین بر اهمیت باز کردن جاده‌های تعز و سایر استان‌های یمن توسط حوثی‌ها، پرداخت حقوق کارکنان از درآمد حاصله از واردات مواد سوختی در بندر الحدیده که با تسهیل دولت قانونی انجام گرفت، تاکید کرد.

از سوی دیگر سفیر آمریکا بر ادامه حمایت نیروهای گارد ساحلی ایالات متحده از نیروهای مرزبانی یمن در چارچوب تلاش‌های مشترک برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

استفان فاگین همچنین بر ادامه ​​حمایت میدانی‌ «آژانس توسعه آمریکا» در عرصه‌های مختلف که شامل ظرفیت سازی نهادهای بانک مرکزی، وزارت دارایی، بخش‌های بهداشت، آموزش و و آب و فاضلاب در یمن تاکید کرد.

تمدید مهلت آتش‌بس سازمان ملل

گفتنی است که سازمان ملل متحد در دوم اوت سال جاری اعلام کرد که طرف‌های یمنی توافق کردند که آتش‌بس مورد حمایت سازمان ملل را برای دو ماه دیگر تمدید کنند.

هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن، گفت که آتش‌بس برای دو ماه دیگر یعنی از دوم اوت تا دوم اکتبر 2022 تمدید خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید