شاهزاده محمد بن سلمان برنامه‌ریزی برای پروژه «رویای مدینه» را کلید زد

این پروژه در 1.5 میلیون مترمربع با هدف ساخت 47 هزار واحد مسکونی تا سال 2030 برنامه‌ریزی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی از آغاز برنامه‌ریزی و تمهیدات زیرساختی پروژه «رویای مدینه» واقع در شرق مسجد النبی واقع در شهر مدینه خبر داد.

انجام این پروژه توسط شرکت «هلدینگ المدینه»، وابسته به صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی بوده که مسئولیت پروژه‌های توسعه شهری در شهر مدینه را برعهده دارد.

این پروژه در راستای برنامه‌های گسترده توسعه شهر مدینه و در چارچوب چشم‌انداز 2030 سعودی تعریف شده است.

ولی‌عهد سعودی تاکید کرد که پروژه مذکور با در نظر گرفتن معیارهای بین‌المللی با هدف افزایش ظرفیت پذیرش حجاج تا 30 میلیون نفر در شهر مدینه تا سال 2030 بوده و نشانگر تاکید پادشاهی سعودی برای خدمات‌رسانی به حجاج‌ در این شهر مقدس است.

محمد بن سلمان اظهار داشت که این پروژه در 1.5 میلیون مترمربع با هدف ساخت 47 هزار واحد مسکونی تا سال 2030 بوده و حدود 63 درصد آن به فضای سبز و تسهیل دسترسی حجاج به مسجد النبی اختصاص می‌یابد.

پروژه مذکور شامل 9 ترمینال اتوبوس، چندین ایستگاه مترو، مسیری ویژه برای اتوبوس‌های بدون راننده و پارکینگ‌های زیرزمینی بوده که ضمن تسهیل جابجایی حجاج، فرصت‌های شغلی فراوانی هم ایجاد می‌کند.

این پروژه با استفاده از پیشرفته‌ترین مدل‌های توسعه و با بکارگیری آخرین تکنولوژی‌های مدرن در ساخت‌وسازهای شهری برای ایجاد فضایی هماهنگ با موقعیت معنوی و فرهنگی شهر مدینه انجام خواهد شد.

شرکت هلدینگ المدینه، مجری این طرح عظیم نیز با در نظر گرفتن ابعاد معنوی حج و معیارهای چشم‌انداز 2030، در طرح و ساخت این پروژه تمامی المان‌های فرهنگی و تاریخی شهر مدینه را در نظر گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم