امارات رکورد جدیدی در حجم تجارت غیرنفتی خود به ثبت رساند

ارزش تجارت خارجی غیر‌نفتی امارات متحده عربی در نیمه نخست سال جاری در رکورد جدیدی به 435 میلیارد دلار رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با امضای توافق‌نامه‌های سرمایه‌گذاری جدید به‌منظور تنوع‌بخشی به اقتصاد، تجارت خارجی کشور امارات متحده عربی به استثنای بخش نفت در نیمه نخست از سال جاری طی رکوردی جدید به میزان %17 نسبت به مدت مشابه از سال گذشته افزایش یافته و به سطحی نزدیک به 1.6 تریلیون درهم معادل (435.6 میلیارد دلار) رسید.

بر اساس توییت انتشار یافته از سوی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی، صادرات غیرنفتی امارات با 8 درصد افزایش به ارزشی معادل 180 میلیارد درهم رسیده در حالی که واردات این کشور نیز به سطح 580 میلیارد درهم افزایش یافته است.

محمد بن راشد اعلام کرد که تجارت خارجی امارات برای اولین بار در تاریخ این کشور در نیمه نخست سال 2022 از یک تریلیون درهم فراتر رفته و به سطح یک تریلیون و 85 میلیارد درهم رسیده است.

بر اساس گزارش «بلومبرگ» که «العربیه‌.نت» از آن مطلع شده اقتصاد امارات به‌رغم آن‌که متنوع‌ترین اقتصاد در میان اقتصادهای خلیجی است، این کشور اما طی سال‌های اخیر به‌شدت و به‌دور از نفت تلاش‌های خود را با تمرکز بر بازارهای نوظهور جهت تنوع‌بخشی هرچه بیشتر به اقتصاد خود ادامه داده است.

بنا به گزارش صندوق بین‌المللی پول، پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصاد غیرنفتی کشور امارات امسال با نرخ %3.4 افزایش یابد.

امارات عملا توافق‌نامه‌هایی را در زمینه بازرگانی با کشورهای ترکیه، هند و اندونزی به امضا رسانده و در صدد است تعداد بیشتری از کشورهای آسیایی و آفریقایی را به آن ضمیمه کند.

ثانی الزویدی، وزیر تجارت خارجی امارات گفت که توافق‌های شراکت جدید به افزایش درآمدهای تجاری و جذب هر چه بیشتر سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی در بخش‌های دارای اولویت در این کشور منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید