تحصن هواداران صدر مقابل شورای عالی قضایی عراق

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، پس از تحصن هواداران صدر مقابل شورای عالی قضایی این کشور، مصر را به مقصد بغداد ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که چادرهای هواداران مقتدی صدر همچنان مقابل پارلمان عراق در مرکز بغداد برپا است، صدها تن از هواداران صدر امروز سه‌شنبه یکم شهریور مقابل ساختمان شورای عالی قضایی عراق چادرهای جدیدی را نصب کردند.

تحصن امروز جریان صدری‌ها مقابل شورای عالی قضایی پس از آن صورت می‌گیرد که مقتدی صدر روز گذشته از تحرکات آتی این جریان که تحصن نامحدود مقابل شورای عالی قضایی یکی از آنها است، خبر داد.

او گفت از هواداران خود خواهد خواست که در اعتراض به موضع قوه قضائیه درباره انحلال پارلمان، مقابل مقر شورای عالی قضایی و دادگاه فدرال تحصن کنند.

هواداران صدر امروز از همه تظاهرکنندگان عراقی ‌خواستند تا به تحصن مقابل شورای عالی قضایی بپیوندند تا شورای عالی قضایی را برای انحلال پارلمان، برگزاری انتخابات زودهنگام و محاکمه فاسدان وادار کنند.

رهبر صدری‌ها چند روز پیش، وعده برداشتن گام‌های بعدی برای اعتراضات را داده بود، اما مشخص نکرد چه گام‌هایی را خواهد برداشت.

صدر، بار دیگر بر رد هر گونه گفت‌وگو با «فاسدان» تاکید کرده و خواستار گفت‌وگوی عمومی و علنی احزاب سیاسی برای حل بحران کنونی کشور شده بود.

این در حالی است که گروه‌های سیاسی عراقی با گذشت چندین ماه از پایان انتخابات پارلمانی اکتبر سال گذشته تاکنون از انتخاب رئیس جمهوری جدید، تشکیل دولت و برگزاری جلسه‌ای برای پارلمان عاجز مانده‌اند.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، پس از تحصن هواداران صدر مقابل شورای عالی قضایی این کشور، مصر را به مقصد بغداد ترک کرد. الکاظمی برای شرکت در نشست پنج گانه عربی به مصر سفر کرده بود.

نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز را عنصری اساسی از ارکان دمکراسی دانسته و بر ضرورت احترام به حاکمیت قانون و موسسات دولتی در عراق و تداوم بدون مانع فعالیت‌های این نهادها برای خدمات‌رسانی به مردم این کشور تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید