تفکیک پنجمین شبکه جاسوسی و قاچاق‌ حوثی‌ها در ساحل غربی یمن

چهار عضو این شبکه در بازجویی‌های انجام شده به بکارگیری آنها از سوی رهبران حوثی در میان نیروهای مشترک یمن برای رصد کردن تحرکات، انتقال اطلاعات درباره این نیروها و ترور به‌وسیله بمب‌گذاری اعتراف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد اطلاع‌رسانی نظامی نیروهای مشترک در ساحل غربی یمن دوشنبه 31 مرداد از شناسایی و تفکیک پنجمین شبکه جاسوسی حوثی‌ها خبر داد که اعضای آن اخیرا دستگیر شده و به جاسوسی برای دستگاه موسوم به «امنیت و اطلاعات» حوثی‌ها اعتراف کردند.

کمیته اطلاع‌رسانی نظامی نیروهای مشترک اسامی چهار عضو این شبکه را عبدالله عادل محمد الرجوی از شهرستان صاله استان تعز، حسین علی عبدالرب الحارثی از شهرستان حزم العدین استان أب، ابراهیم علی احمد ناصر الشریف از شهرستان الحوک استان الحدیده و یحیی احمد یحیی الاهجری از استان المحویت اعلام کرد.

چهار عضو این شبکه در بازجویی‌های انجام شده به بکارگیری آنها از سوی رهبران حوثی در میان نیروهای مشترک یمن برای رصد کردن تحرکات، انتقال اطلاعات درباره این نیروها و اقدامات تروریستی به‌وسیله بمب‌گذاری اعتراف کردند.

اعضای این تیم همچنین در اعترافات خود اذعان کردند که پیش از دستگیری از درون تیپ‌های نظامی محل خدمت خود در نیروهای مشترک یمن به جاسوسی و انتقال دادن اطلاعات به شبه‌نظامیان حوثی اقدام می‌کردند.

اطلاع‌رسانی درباره این شبکه جاسوسی که پنجمین تیم از میان 7 تیم شناسایی و تفکیک شده است در حالی صورت می‌گیرد که پیش از آن 3 تیم قاچاق شبه‌نظامیان حوثی که سلاح‌ها و مهمات ایرانی را تحت نظارت سپاه پاسداران ایران از بندرعباس در جنوب این کشور به بنادر الحدیده یمن قاچاق می‌کردند نیز دستگیر شدند.

چهار تیم دیگر نیز به اقداماتی نظیر جاسوسی، ارسال اطلاعات و اقدام به عملیات تروریستی مشغول بودند که از سوی دستگاه‌های امنیتی و نیروهای گارد ساحلی در بخش دریای سرخ و در هماهنگی با شعبه اطلاعات کل در مقاومت ملی یمن شناسایی و دستگیر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید