کشته‌شدن یک سرباز یمنی و زخمی‌شدن 11 تن دیگر در پی نقض آتش‌بس توسط حوثی‌ها

شبه‌نظامیان حوثی طی 48 ساعت گذشته در استان‌های الحدیده، تعز، الضالع، حجه، صعده، الجوف و مأرب مرتکب چندین مورد نقض آتش‌بس سازمان ملل شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن، یکشنبه 30 مرداد اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران طی 24 ساعت گذشته 230 مورد نقض‌ آتش‌بس را در 7 محور جنگی مرتکب شدند که این موارد نقض آتش‌بس به کشته‌شدن یک سرباز یمنی و زخمی‌شدن یازده نفر دیگر از کادر وابسته به ارتش این کشور منجر شد.

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی طی 48 ساعت گذشته از تاریخ 19 تا 20 اوت، 230 مورد نقض آتش‌بس در جبهه‌های استان‌های الحدیده، تعز، الضالع، حجه، صعده، الجوف و مارب مرتکب شدند.

بر اساس اطلاعیه ارتش یمن حوثی‌ها در محورهای جبهه حیس، جنوب بندر الحدیده 72 مورد، جبهه البرح 41 مورد، غرب تعز 40 مورد، غرب حجه 40 مورد و در جبهه‌های محور تعز نیز 36 بار مرتکب نقض آتش‌بس شدند.

در بیانیه ارتش یمن تاکید شده که نیروهای مسلح این کشور طی ساعات گذشته تلاش گروه‌های مسلح وابسته به شبه‌نظامیان حوثی برای نفود و پیشروی به سمت پایگاه‌های نظامی در شرق شهر الحزم در استان الجوف را خنثی کردند.

به گفته مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، موارد نقض آتش‌بس حوثی‌ها شامل شلیک گلوله‌های توپخانه‌ای، کالیبرهای حملات پهپادی بمب گذاری شده و تیراندازی به سربازان شده است.

در این بیانیه به فعالیت شبه‌نظامیان حوثی در ایجاد سایت‌های نظامی جدید، حفر خندق، ساخت جاده‌های فرعی و استقرار پهپادهای شناسایی در جبهه‌های مختلف جنگ، اشاره شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید