فرمان پادشاه سعودی برای امدادرسانی به سیل‌زدگان در سودان

خادم الحرمین الشریفین به «مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان» دستور داد با تشکیل پل هوایی فوری کمک‌های غذائی و پناهگاهی به سیل‌زدگان در سودان رسانده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی فرمان تشکیل پل هوایی فوری برای کمک و امدادرسانی به مردم سیل‌زده در کشور سودان را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» پادشاه این کشور طی فرمانی «مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان» را مامور کرد با تشکیل پل هوایی فوری ارسال کمک‌های غذائی و پناهگاهی به آسیب‌دیدگان از سیل‌های اخیر در برخی از شهرها و استان‌های سودان را تسهیل کند.

عبدالله الربیعه، مشاور دیوان پادشاهی سعودی و ناظرکل بر «مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان» دوشنبه 31 مرداد در این‌باره توضیح داد که این فرمان در تداوم حمایت‌های همیشگی دولت سعودی به رهبری ملک سلمان و ولی‌عهد این کشور است که «در کنار همه کشورهای برادر و دوست در شرایط مختلف و بلاهایی که با آن گرفتار می‌شوند، می‌ایستد».

الربیعه افزود که تداوم این حمایت‌ها «ارتباط برادرانه قوی رهبری و مردم پادشاهی عربی سعودی با برادرانشان در کشور سودان را نشان می‌دهد».

شایان ذکر است که هیئت وزیران سودان یکشنبه به‌دنبال وقوع سیل گسترده در 6 ایالت که به وارد آمدن خسارت‌‌های فراوان و جان‌باختن دهها نفر از مردم منجر شد در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید