وزیر انرژی سعودی: کاهش تولید یکی از ابزارهای «اوپک‌پلاس» برای مقابله با چالش‌ها است

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان: در آینده‌ای نزدیک، توافق جدیدی را برای ما‌بعد سال 2022 تدوین خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی، اعلام کرد که نوسانات بازارهای نفت و نقدینگی ضعیف، پیام‌های اشتباهی را به بازارها در زمانی که نیاز فزاینده به شفافیت وجود دارد، ارسال می‌کند.

عبدالعزیز بن سلمان دوشنبه 31 مرداد به خبرگزاری «بلومبرگ» گفت که کنسرسیوم «اوپک پلاس» بارها ثابت کرده که از تعهد و انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است که می‌تواند در چارچوب سازوکارهای اعلام همکاری، از انواع گزینه‌ها از جمله امکان کاهش تولید نفت در هر زمانی جهت تعامل با چالش‌ها، استفاده کند.

وزیر انرژی سعودی تاکید کرد که بازارهای آتی نفت در یک چرخه منفی باطل و مکرر، متشکل از نقدینگی ضعیف و نوسانات شدید بازار گرفتار آمده که مجموعا مهمترین کارکردهای اساسی بازار یعنی دسترسی فعال به قیمت‌های مناسب و صحیح را تضعیف می‌کند.

به گفته او این وضعیت منجر به بروز ابهام و تردید در خصوص عواقب محتمل مترتب بر اعمال محدودیت قیمت نفت خام و ممنوعیت‌ها و تحریم‌ها خواهد شد زیرا در نبود نقدینگی کافی، بازار نفت نخواهد توانست واقعیت جاری خود را منعکس سازد و توان مازاد تولید بسیار محدودی خواهد داشت.

عبدالعزیز بن سلمان در مورد نحوه تعامل «اوپک‌پلاس» با این چالش‌ها افزود: این کنسرسیوم در مصاف چالش‌های سخت‌تر نیز سربلند بیرون آمده و از انعطاف‌پذیری و تعهد بالایی برخوردار است.

او همچنین گفت که در آینده‌ای نزدیک، توافق تازه‌ای برای دوره مابعد سال 2022 تدوین خواهیم کرد.

وزیر انرژی سعودی تاکید کرد که توافق جدید از کارایی بیشتری برخوردار خواهد بود و تجربیات ناشی از تاثیرات منفی مرحله گذشته و نوسان‌های خطرساز بازار، اوپک‌پلاس را برای تحقق چنین توافق کارآمدی جدی‌تر و مصمم‌تر می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size