«شین بت» نگران دخالت ایران و روسیه در انتخابات آتی اسرائیل است

بات‌ها یا شناسه‌های جعلی خودکار در رسانه‌های اجتماعی ابزار اصلی رژیم‌‌های تهران و مسکو برای مداخله در انتخابات آتی اسرائیل خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«شین بت»، سازمان امنیت داخلی اسرائیل نگران احتمال مداخله ایران و روسیه در انتخابات پارلمانی آتی اسرائیل است که نخست وزیر بعدی این کشور را تعیین می‌کند.

«کانال 12» تلویزیون اسرائیل اخیرا گزارش داد که شین بت برای مقابله با حملات سایبری احتمالی و تلاش برای دستکاری انتخابات به منظور ایجاد هرج و مرج و قطبی‌سازی فضا در اسرائیل، «عملیات دفاع از دموکراسی ما» را راه‌اندازی کرده است.

به نظر سازمان امنیت داخلی اسرائیل، «بات»ها یا شناسه‌های جعلی خودکار در رسانه‌های اجتماعی ابزار اصلی رژیم‌‌های تهران و مسکو برای مداخله در انتخابات آتی اسرائیل خواهد بود. در آخرین دور انتخابات که در مارس 2021 برگزار شد، شین بت بیش از 140000 بات ایرانی که تلاش می‌کردند بر انتخابات تأثیر بگذارند را شناسایی کرد و از کار انداخت.

به گزارش «کانال 12»، شین بت اقداماتی پیشگیرانه برای مقابله با کارزار نفوذ رژیم‌های ایران و روسیه انجام داده است. از جمله اینکه به افراد دخیل در انتخابات هشدار داده که در دام «قطبی‌سازی» با منشاء خارجی نیفتند.

از طرف دیگر، شین بت با رهبران مذهبی اسرائیل دیدار کرده و از آنها خواسته تا با استفاده از نفوذ خود در میان جوامع مومنان، آنها را به پیگیری گفتمان مدنی و مسالمت‌آمیز در جریان انتخابات ترغیب کنند.

به گفته «کانال 12»، شین بت بر این باور است که هدف رژیم ایران از مداخله در انتخابات اسرائیل، لزوماً تأثیرگذاری بر نتیجه آن یا تعیین نخست‌وزیر بعدی این کشور نیست، بلکه با نشر دروغ و اطلاعات جعلی قصد دارد جامعه اسرائیل را دوقطبی کند.

گفتنی است که تل‌آویو از افزایش سطح همکاری میان مسکو و تهران پس از حمله روسیه به اوکراین ناخرسند است. بر اساس گزارش‌ها، اسرائیل با حمله هوایی 14 اوت خود به محموله موشک‌های ساخت ایران در سوریه، که در فاصله سه کیلومتری بندر تحت کنترل روسیهٔ طرطوس روی داد، تلاش کرد به مسکو در خصوص افزایش همکاری‌های اخیر آن با تهران «هشدار» بدهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید