شبه‌نظامیان نیابتی ایران آمادگی موشکی خود را در دیرالزور ارتقاء دادند

«تیپ موشکی» شبه‌نظامیان «ابوالفضل العباس»، موشک‌های زمین به زمین آماده پرتاب بیشتری را در شهر المیادین نصب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، یکشنبه 30 مرداد اعلام کرد که شبه‌نظامیان نیابتی ایران، «آمادگی رزمی کامل تیپ‌های موشکی خود» را در شهر المیادین با هدف کسب آمادگی برای پاسخ‌گویی به «حملات احتمالی» نیروهای آمریکایی و نیروهای سوریه دموکراتیک «قسد» ارتقاء دادند.

در همین راستا، «تیپ موشکی» شبه‌نظامیان «ابوالفضل العباس»، موشک‌های زمین به زمین آماده پرتاب بیشتری را در اطراف مدرسه عبدالمنعم ریاض در شهر المیادین در حومه دیرالزور نصب کرد.

شبه‌نظامیان «فاطمیون» افغانستان نیز 12 سکوی موشکی را در منطقه الخانات در حومه شهر المیادین نصب کردند.

شبه‌نظامیان «حزب‌الله» عراق، مستقر در منطقه مزارع در صحرای المیادین هم سکوهای خود را به موشک مجهز کردند تا برای پاسخ به هر گونه حمله به مواضع خود آماده باشند.

دیدبان حقوق بشر سوریه، شامگاه شنبه اعلام کرده بود که نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش»، تمرینات نظامی را در بزرگترین پایگاه خود در خاک سوریه انجام داده که طی آن، چندین موشک از این پایگاه در میدان نفتی العمر به سمت صحرای ابوخشاب، واقع در محدوده کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه « قسد» در حومه شرقی دیرالزور شلیک شد.

این اقدامات در پی سقوط یک موشک در اطراف میدان نفتی العمر رخ داد که بزرگترین پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف بین‌المللی در سوریه در این نقطه قرار دارد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، احتمال می‌رود که این موشک از مناطق نفوذ شبه‌نظامیان وابسته به ایران در غرب فرات شلیک شده باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید