ائتلاف بین‌المللی همه طرف‌ها در شمال سوریه را به توقف تنش‌ دعوت کرد

در بیانیه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش» حمله به غیرنظامیان در شمال سوریه محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش» شامگاه جمعه 28 مرداد درباره تشدید «اقدامات خصمانه نظامی در شمال سوریه» هشدار داد.

این ائتلاف بین‌المللی همچنین هشدار داد که تشدید تنش‌ها در شمال سوریه به وضعیت هرج و مرج در این منطقه‌ بی‌ثبات دامن خواهد زد.

در بیانیه‌ ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از همه طرف‌ها در شمال سوریه خواسته شده تا از تنش‌آفرینی خودداری کنند.

همچنین از تمامی طرف‌های متنازع در این منطقه خواسته شده تا به اقداماتی که دستاوردهای میدانی مبارزه با داعش را در معرض خطر قرار می‌دهد، پایان دهند.

ائتلاف بین‌المللی نیز حمله پهپادی روز پنج‌شنبه به تعدادی از دختران که مشغول بازی والیبال و دارای فعالیت‌هایی در یکی از برنامه‌های آموزشی وابسته به سازمان ملل متحد در شهر حسکه بودند را محکوم کرد.

بنا به گزارش‌های اولیه این حمله پهپادی به کشته شدن 4 نفر و مجروح شدن تعداد زیادی از دختران منجر شده است.

این ائتلاف که به رهبری آمریکا ماموریت مبارزه با داعش در عراق و سوریه را بر عهده دارد تاکید کرد که «هر حمله‌ دیگری که به کشته و مجروح شدن غیرنظامیان منجر شود را محکوم می‌کند».

شایان ذکر است که به‌دنبال درگیری‌های میان نیروهای سوریه دمکراتیک و ارتش ترکیه و گروه‌های سوری طرفدار آنکارا که با رژیم اسد مخالفند، مناطق مرزی سوریه با ترکیه از روزها پیش شاهد تنش‌های فزاینده‌ای بوده و گسترش این تنش ها دامن نیروهای بشار اسد که در برخی نقاط مرزی مستقر شده‌اند را گرفته است.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه جمعه گذشته 21 نفر از جمله کودکان در شمال سوریه زیر گلوله‌باران توپخانه‌ای کشته شدند.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در شهر الباب تحت کنترل گروه‌های طرفدار آنکارا که در حومه شمال شرقی حلب واقع است «گلوله‌باران توپخانه‌ای نیروهای رژیم اسد یک بازارچه سنتی را هدف قرار داد» که در نتیجه آن 17 غیرنظامی از جمله 6 کودک کشته و 35 نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید