سازمان ملل: امدادگران در یمن در معرض حمله و تهدید قرار دارند

سازمان‌های بین‌المللی همواره تاکید می‌کنند که امدادگران این سازمان‌ها پیوسته در مناطق تحت سلطه حوثی‌ها مورد تهدید و بازداشت قرار می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیوید گریسلی، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن اعلام کرد که شرایط امدادگران در این کشور به‌دلیل تهدید و در معرض حمله قرار گرفتن بسیار سخت و غیر قابل تحمل شده است.

گریسلی جمعه 28 مرداد طی بیانیه‌ای تاکید کرد، حمله به امدادگران در یمن در سال جاری افزایش نگران‌کننده‌ای یافته است.

در بیانیه گریسلی که توسط دفتر او در توییتر منتشر شد، آمده است که «خشونت و تهدید علیه امدادگران روند کمک‌رسانی را مختل کرده و جان نیازمندان به کمک‌های بشردوستانه را با خطر مواجه می‌کند.»

توزیع کمک‌های بشردوستانه در یمن
توزیع کمک‌های بشردوستانه در یمن

دفتر سازمان ملل متحد در یمن هم هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که اقدامات عامدانه حوثی‌ها علیه امدادگران این نهاد جهانی، باعث اختلال در ارسال کمک‌ها به نیازمندان طی سه ماه دوم سال جاری شده است.

طبق این گزارش، حدود 89 درصد از 532 اقدام علیه کاروان‌های ارسال کمک‌های بشردوستانه در یمن طی سه ماه «آوریل، مه و ژوئن»، در مناطق تحت نفوذ حوثی‌ها اتفاق افتاده است.

گزارش افزوده که ایجاد مانع برای جابجایی امدادگران و کالا در یمن و عدم صدور مجوز سفر یا لغو سفر امدادگران، اغلب در مناطق حکمرانی شبه‌نظامیان حوثی اتفاق می‌افتد.

سازمان‌های بین‌المللی همواره تاکید می‌کنند که امدادگران این سازمان‌ها پیوسته در مناطق تحت سلطه حوثی‌ها مورد تهدید و بازداشت قرار می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید