یک جوان فلسطینی طی درگیری با نیروهای اسرائیلی در نابلس کشته شد

هلال احمر فلسطین: دست‌کم 30 فلسطینی دیگر طی درگیری با نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع بیمارستانی فلسطینی اعلام کردند که نیروهای اسرائیلی یک جوان فلسطینی را طی درگیری‌های قبل از بامداد پنج‌شنبه 27 مرداد در شهر نابلس در کرانه باختری کشته‌اند.

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که دست‌کم 30 فلسطینی دیگر طی درگیری با نیروهای اسرائیلی زخمی شدند که 4 نفر از آنها با گلوله جنگی هدف گرفته و حال 3 تن از آنها را وخیم گزارش کرد.

نیروهای اورژانس فلسطین نام جوان فلسطینی کشته شده را وسیم خلیفه، 18 ساله و از اردوگاه بلاطه یکی از بزرگترین اردوگاه‌های فلسطینیان در کرانه باختری اعلام کردند.

به گفته شاهدان عینی این درگیری‌ها زمانی به‌وقوع پیوست که نیروهای اسرائیلی برای محافظت از زائران نمازگزار یهودی به منطقه قبر یوسف، یکی از کانون‌های پرتنش، وارد شده بودند.

رسانه‌های اسرائیلی نقل کردند که افراد مسلح فلسطینی در این مکان با سربازان اسرائیلی به تبادل آتش پرداختند و گزارشی مبنی بر کشته شدن اسرائیلی‌ها در این درگیری‌ها منتشر نشده است.

هفته گذشته 3 فرد مسلح فلسطینی در تبادل آتش با نیروهای اسرائیلی در شهر نابلس زخمی شدند. این حادثه پس از پایان جنگ اخیر سه‌روزه میان اسرائیل و جنبش جهاد در نوار غزه، خونین‌ترین حادثه طی بیش از یک سال در کرانه باختری به شمار می‌رود.

شایان ذکر است که اخیرا جنگنده‌های اسرائیلی نوار غزه را طی عملیات پیشگیرانه‌ای که به‌منظور ممانعت از تهدید قریب‌الوقوع علیه اسرائیل انجام شده، بمباران کردند.

در این حملات دست‌کم 49 نفر از جمله کودکان و غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه کشته شدند و همزمان با آن نیز جنبش جهاد طی مراحلی بیش از 1000 موشک به‌سوی اسرائیل پرتاب کرد.

پس از آن‌که افراد مسلحی از کرانه باختری طی اندک ماه‌های گذشته حملات مرگباری را در خیابان‌های اسرائیل انجام دادند، نیروهای اسرائیلی به‌طور تقریبا روزانه حملاتی را در این منطقه انجام می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید